Yükleniyor...

Ethereum (ETH), 2018’den Bu Yana En Yüksek Adres Etkinliğine Ulaştı

Günlük aktif Ethereum adreslerinin sayısı iki yılın en yüksek seviyesine çıkıyor.

ethereum adres etkinliği eth

Günlük aktif Ethereum adreslerinin sayısı iki yılın en yüksek seviyesine çıkıyor. Kripto para araştırma şirketi Santiment tarafından sağlanan verilere göre, aktif Ethereum adreslerinin sayısı 486 bin ile iki yıllık zirveye ulaştı. En büyük ikinci kripto para biriminin bu adres etkinliği seviyesi en son Mayıs 2018’de gerçekleşmişti.

Özellikle, en az 0.1 ETH değerine sahip Ethereum cüzdan sayısı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada Ethereum, çeviri ağında ödenen günlük ücretler açısından Bitcoin’i aşmaya devam ediyor. Bu, hızla artan Tether (USDT) ihraçının büyümesine bağlanıyor. Tether’ın ERC20 versiyonu, stablecoin’in toplam arzındaki aslan payını temsil ediyor. Tether kullanıcıları, USDT işlemlerini gerçekleştirmek için gas ücretleri ödemek zorundadır (bu nedenle ağ ile etkileşimde bulunmalıdır).

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin değeri 1,66 milyar dolara ulaşırken, bu Ethereum işlemlerinin büyümesi için de önemli bir rüzgâr haline geldi.

Tether, Ethereum’u Geride Bırakıyor

Kullanıcıların Ether yerine stablecoin göndermeyi seçtikleri göz önüne alındığında, Ethereum işlemlerinin artmasının mutlaka bir fiyat öngörüsü olmadığını belirtmek gerekir. Mayıs ayında, ERC20 token’larının toplam değeri, Ethereum’u blokzincirinde gölgede bırakmak üzereydi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner