Yükleniyor...

Bitcoin’den ters köşe: Bir milyar dolar kaybedildi!

ATH yaptıktan sonra 59 bin dolara iğne atan Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerdeki yatırımcılara büyük bir acı tattırdı.

tasfiye kripto

ATH yaptıktan sonra 59 bin dolara iğne atan Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerdeki yatırımcılara büyük bir acı tattırdı.

5 Mart itibarıyla 69.000 dolara ulaşan Bitcoin (BTC) yeni bir ATH’ye imza attı. Kripto endüstrisi adına her ne kadar sevindirici bir haber olsa da, daha sonrasındaki fiyat hareketleri vadeli taraftaki yatırımcıyı hüsrana uğrattı. 69.000 Dolara ulaştıktan sonra 59.000 dolara doğru yol alana BTC, ilk baş long yönlü işlemleri süpürdü. Ardından yükselişe geçerek 66.000 dolara gelmesi, short yönlü işlemlere darbe vurdu.

kripto tasfiye

300.000’e yakın yatırımcı bakiyesine veda etti!

Coinglass‘tan alınan veriler doğrultusunda son 24 saatte 1,04 milyar dolar değerinde işlem tasfiye edildi. Tasfiye edilen miktarın 816,56 milyon dolarlık kısmını long, 227,36 milyon dolarlık kısmını ise short yönlü pozisyonlar oluşturdu. 296.166 Vadeli işlem kullanıcısı likidasyona uğrarken, tek işlem kaybedilen en büyük miktar ise Bitmex borsasında XBT/USD paritesinde 9 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

En çok likidasyon toplayan kripto para borsası ise 400,08 milyon dolar ile Binance oldu. Binance’te yaşanan kayıpların yüzde 75,59’luk kısmını long yönlü işlemler oluşturdu. Binance‘in arkasında OKX geldi. OKX’te tasfiye edilen işlem değeri 366,25 milyon dolar olarak yer aldı. OKX’teki tasfiye edilen işlemlerin yüzde 77,31’lik kısmını long yönlü pozisyonlar oluşturdu. En dikkat çekici veri ise Bitmex’ten geldi. Bitmex’in likidasyonların neredeys tamamını long taraflı işlemlerden oluştu.

tasfiye 2

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner