Yükleniyor...

Kritpo Paralarda Ayı Sezonu Başlıyor mu?

ABD Borç Tavanı'nın temsilciler meclisinde onaylanması, Bitcoin'i (BTC) adeta salladı, bu gelişme, olası bir ayı sezonunun başlangıcı olabilir mi?

btc

ABD Borç Tavanı’nın temsilciler meclisinde onaylanması, Bitcoin’i (BTC) adeta salladı, bu gelişme, olası bir ayı sezonunun başlangıcı olabilir mi?

ABD Borç Tavanı’nın onay almasıyla birlikte değer kaybetmeye başlayan kripto paralar, destek seviyelerine çekildi. Geçtiğimiz günlerde hızla yükselen BTC, 28.300 doları test etmişti. Piyasadan gelen fud haberler, BTC’deki bu yükselişi direkt olarak tersine çevirdi. Güncel olarak destek aralığına gelen BTC, bu noktadan tepki almadığı sürece daha derin düşüşler sergileyebilir. Peki ya BTC için kısa vadede yükselişler mümkün mü? Düşüşler devam ettiği sürece hangi alanlar takip edilebilir?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

ABD Borç Tavanı onaylanmasından sonra çöküşe geçen BTC, şu an için 26,780 dolardan alıcı buluyor. Birkaç gün önce 28.300 dolara atan BTC, bu haber ile birlikte düşüş ivmesini hızlandırdı. Günlerdir bir türlü net olarak yükselemeyen BTC, bulunduğu destek alanını koruyabildiği senaryoda sırasıyla 27.255 – 28.300 – 28.775 – 29.250 ve 30.000 dolar dirençlerine yükselişler gösterebilir.

Temel analizin olumsuz devam etmesi, yatırımcıların yaz aylarının gelmesinden dolayı piyasadan ayrılması gibi unsurlar, BTC fiyatını daha da dip noktalara çekebilir. BTC tarafından alım yönlü işlemlerin takip edileceği seviyeler 25.827 ve 25.257 dolardır. Büyük zaman diliminde 25.257 dolar çok kritik bir önem taşıyor. Bu değerin kaybedilmesi, kripto paraları uzun süreli bir düşüşe sürükleyebilir.

Ekran Resmi 2023 06 01 10.01.22

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner