Yükleniyor...

Borç Tavanı Onaylandı, Bitcoin (BTC) Düşüşe Geçti

ABD Temsilciler Meclisi, temerrüde düşmeden birkaç gün önce borç tavanını yükseltecek tasarıyı kabul etti, bu durum ile birlikte BTC yüzde 2,60 değer kaybetti.

thumbs b c b026ac6c99c46dc4848567fe3632bd1f

ABD Temsilciler Meclisi, temerrüde düşmeden birkaç gün önce borç tavanını yükseltecek tasarıyı kabul etti, bu durum ile birlikte BTC yüzde 2,60 değer kaybetti.

Temsilciler Meclisi, Çarşamba günü borç tavanının yükseltilmesini öngören tasarıyı kabul ederek ABD’nin temerrüde düşmesine sayılı günler kala önemli bir yasama engelinden atlamış oldu. Temsilciler Meclisi’ndeki nihai oylama sayısı 314’e 117 olarak gerçekleşti. Ek olarak 149 Cumhuriyetçi ile 165 Demokrat tasarıyı destekledi. Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, konferansın 71 üyesi ve Başkan Joe Biden ile aracılık ettiği anlaşmaya karşı çıktı. Yaşanan olaylar sonucunda kripto paralar negatif etkilenerek BTC’de anlık düşüşler görüldü. 27.300 dolardan 26.600 dolara gelen BTC, yatırımcılarda panik havası yarattı.

Kevin McCarthy’den Açıklamalar Geldi

Tasarının kabul edilmesinin ardından adeta zafer turu atan McCarthy, Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi konferansı içindeki bölünmelerle ilgili endişeleri küçümsedi. Ayrıca McCarthy, Biden ile gerçekleştirdiği müzakerelerde elde ettiği politika tavizlerini kutladı.

Kevin McCarthy, konularla ilgili görüşlerini şu şekilde belirtti;

“Meclis başkanlığı için oy kullanmadan önce bu günü düşünüyordum çünkü borç tavanının geleceğini biliyordum. Ve tarih yazmak istedim. Başka hiçbir Kongre’nin yapmadığı bir şeyi yapmak istedim,” diyen McCarthy oylamadan sonra gazetecilere şunları söyledi “Bu gece hepimiz tarih yazdık.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner