Yükleniyor...

Bitcoin’e (BTC) ETF dopingi: Düşüşü fırsat bildiler!

ABD'deki 11 spot Bitcoin (BTC) ETF'i Salı günü 216,33 milyon dolarlık net giriş gördü.

bitcoin btc yükselis

ABD’deki 11 spot Bitcoin (BTC) ETF’i Salı günü 216,33 milyon dolarlık net giriş gördü.

Net varlık değeri bakımından en büyük spot BTC fonu olan BlackRock’ın IBIT’i, SoSoValue verilerine göre 121,03 milyon dolarlık giriş kaydetti. Onu 90,95 milyon dolarlık net giriş ile Fidelity’nin FBTC’si takip etti. Ark Invest ve 21Shares’ın ARKB’si 43,3 milyon dolarlık giriş bildirirken, VanEck’in bitcoin fonu da 3,27 milyon dolar gördü. Spot ETF’lerdeki net girişlerin yaşanması Bitcoin’e ilaç gibi geldi.

btc bitcoin etf

BTC, spot ETF’ler eşliğinde 60.000 dolara dayandı

İkinci büyük bitcoin ETF’si olan Grayscale’in GBTC’si 37,5 milyon dolarlık çıkış bildirdi. Bitwise’ın BITB’si de 4,72 milyon dolarlık net çıkış görüldü.

Salı günü 11 spot BTC fonunda toplam 1,19 milyar dolarlık değerde işlem yapıldı. ETF’ler Ocak ayındaki başlangıçlarından bu yana toplam 15,27 milyar dolarlık net giriş biriktirdi.

CoinMarketCap’e göre BTC son 24 saatte yüzde 2,66 artarak 59.470 dolara yükseldi. Bitcoin, iflas etmiş kripto borsası Mt Gox’un 9 milyar dolarlık ödemesi için transferle başlamasından bu yana volatil bir fiyat hareketi sergiliyor.

Bu arada, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell Salı günü yaptığı Capitol Hill konuşmasında ABD ekonomisinin artık aşırı ısınmadığını ve işgücü piyasasının dengelendiği söyledi. Yatırımcılar bu hafta sonu açıklanacak önemli ABD ekonomik verilerini bekliyor; ilk işsizlik başvuruları ve tüketici fiyat endeksi Perşembe günü açıklanacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner