Yükleniyor...

Solana’da hareketlilik artıyor: Hangi projeler parladı?

Kripto para piyasasındaki toparlanmayla birlikte, Solana ekosistemindeki memecoin'ler canlandı.

solana yazı

Kripto para piyasasındaki toparlanmayla birlikte, Solana ekosistemindeki memecoin’ler canlandı.

Solana fiyatı geçtiğimiz gün içinde yüzde 7’nin üzerinde bir sıçrama yaşadı ve bu da önümüzdeki dönemde yükseliş olasılığını yüksek olduğunu gösteriyor. Öte yandan, Solana tabanlı memecoin’ler de kısa bir sürede büyük fiyat hareketleri kaydederek yatırımcısını şaşırttı. Peki ya bu süreçte hangi memecoin’ler ön plana çıktı?

memecoin kripto altcoin

Bonk (BONK)

Solana ekosisteminin lider memecoin’i BONK, önemli bir destek seviyesini yeniden test etti. Bu, Bonk fiyatının 571,63 Milyon doalr işlem hacmiyle yüzde 22’nin üzerinde değer kazanmasıyla sonuçlandı.

Ayrıca popüler memecoin son 2 gün içinde yüzde 30’un üzerinde artış göstererek boğaya göz kırptı. Dahası, MACD, 1D (bir günlük) zaman diliminde güçlü bir yükseliş fiyat hareketi kaydeden ortalamalarıyla yükselen bir eğilim sergiliyor

BONK’ 0,000027 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarsa, boğalar üst seviyesi olan 0,00003390 doları test etmeye hazırlanacaktır.

bonk solana memecoin

Popcat (SOL)


2023 yılında 979.973.185 dolaşım arzıyla piyasaya sürülen Solana tabanlı memecoin Popcat, ilhamını Bonk projesinden almaktadır. Bir sonraki patlama yapabilecek memecoin olmak için POPCAT kripto piyasasından büyük ilgi gördü.

Popcat geçtiğimiz günlerde yüzde 15,07 artış gösterdi. Bunlara ek olarak, son yedi gün içinde yüzde 14,69’luk bir düzeltme kaydetmesine rağmen, Popcat (SOL) fiyatı son 30 gün içinde yüzde 34,80 değer kazandı


dogwifhat (WIF)

Solana ekosisteminin bir diğer popüler memecoin’i WIF, 626 Milyon doların üzerinde bir işlem hacmi yakaladı. WIF, şu anda ATH’sinden yüzde 64,89 daha aşağıda fiyatlıyor

Göreceli Güç Endeksi (RSI), 1D WIF fiyat grafiğinde bir yükseliş eğilimini işaret ediyor. Ayrıca, ortalama trend çizgisi WIF’için pozitife dönmüş durumda.

Piyasada yükseliş yönlü hareketler başlar ise, WIF fiyatı önümüzdeki haftalarda üst direnç seviyesi olan 3 doları test etmeye hazırlanacak. Fakat ayılar hakimiyet kurmaya başlarsa WIF fiyatı 1.24 dolara düşüş yaşayabilir.

dogwifhat memecoin solana

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner