Yükleniyor...

Doja Cat’in hesabı çalındı: Solana ağında memecoin pazarlandı!

Amerikalı şarkıcı Doja Cat, Solana tabanlı bir memecoin'i tanıtmak için Twitter hesabı (diğer adıyla X) hacklenen ünlülerin arasına katıldı.

doja cat

Amerikalı şarkıcı Doja Cat, Solana tabanlı bir memecoin‘i tanıtmak için Twitter hesabı (diğer adıyla X) hacklenen ünlülerin arasına katıldı.  

Doja Cat’in X hesabı, Pazartesi günü TSİ 19:15’te kripto içerikli gönderiler atmaya başladı. İlk gönderi, “$DOJA satın alın yoksa” şeklinde bir mesaj ile token kontrat adresini belirtmişti. Bilgisayar korsanı, 24’ten fazla paylaşımda bulundu ve yaklaşık 5,6 milyon takipçisi olan Doja Cat’in profil resmini hesabından kaldırdı.

doja cat solana memecoin

Solana ekosistemi memecoin dolandırıcılığıyla gündeme geliyor

X kullanıcıları hemen tweetlerin hacklenmiş bir hesaba ait olduğunu belirtti. Bilgisayar korsanı,  $MOTHER adlı memecoin ve Iggy Azalea da dahil olmak üzere diğer ünlüler hakkında çeşitli paylaşımlarda bulundu. Doja Cat’e yanıt olarak Azalea, “Ben o kızla gerçek hayatta iyi anlaşıyorum, o gönderiden dolayı hepiniz mahvoldunuz hackerlar.” dedi.

Blockchain kayıtlarına ve piyasa verilerine göre, yeni $DOJA token’ının, önceki olaylara kıyasla nispeten daha durgun bir faaliyet gösterdiği ve 15.000’den az işlemin yaklaşık 2,2 milyon dolarlık hacim ürettiği görülüyor.

Geçtiğimiz ay, eski güreş yıldızı Hulk Hogan’ın X hesabı benzer bir dolandırıcılığı desteklemek için ele geçirildi. Daha sonrasında ise rapçi 50 Cent ve Metallica’nın X hesabı ele geçirilerek farklı memecoin’ler pazarlandı.

Solana ekosisteminde bir süredir devam eden memecoin çılgınlığı, yarattığı tehlikeler ile kötü bir izlenim oluşturmaya başladı. Özellikle de ünlü isimlerin memecoin piyasasına dahil olması, sektöre zarar vermiş durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner