Yükleniyor...

Bitcoin’e (BTC) Hücum! Yılın En İyi Performans Gösteren Varlığı

Çok uluslu finans devi Wells Fargo, Bitcoin'in 12 yıllık geçmişinin ve 2020'nin en iyi performans gösteren varlığı olarak performansının, önde gelen kripto para biriminin sadece bir moda olmadığını kanıtladığını açıkladı.

bitcoin gold

Çok uluslu finans devi Wells Fargo, Bitcoin’in 12 yıllık geçmişinin ve 2020’nin en iyi performans gösteren varlığı olarak performansının, önde gelen kripto para biriminin sadece bir moda olmadığını kanıtladığını açıkladı.

San Francisco merkezli bankacılık devi, Bitcoin’in 4.000 dolara düşerek daha sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine fırladığına tanıklık eden bir yılın ardından, yatırımcıların yatırımlarından bir getiri elde etmek için hız trenine katılmak zorunda kaldıklarını söyledi:

“Kazanımların dışında kaldığını hissediyorsan, yapma. Grafik, son üç yılda Bitcoin’in gerçekten de altından ve S&P 500 Endeksinden daha iyi performans gösterdiğini vurguluyor. Bitcoin yatırımcılarının oraya ulaşmak için katlanmak zorunda oldukları değişken yolculuğu inceleyin.”

Piyasa Oldukça Spekülatif

Wells Fargo, Bitcoin’in burada kalacağına inanmasına rağmen, piyasanın oldukça spekülatif olduğunu söylüyorlar.

“Bugün yatırım yapmak, yatırım yapmaktan çok spekülasyon gerektiren 1850’lerin altına hücumunun ilk günlerinde yaşamak gibi bir şey… Son 12 yılda, kripto para birimleri piyasa değeri olarak tam anlamıyla sıfırdan 560 milyar dolara yükseldi. Hevesler genellikle 12 yıl sürmez.”

Rapor, uzun vadede, BTC’nin meşru bir uzun vadeli yatırım olduğunu kanıtlayabileceğini ve firmanın önümüzdeki yıl dijital varlık alanına çok daha fazla dikkat etmeyi planladığını belirtiyor.

“Kripto para birimleri bir gün yatırıma değer hale gelebilir… Bunun için iyi nedenler var, her yatırımcının duyması gereken nedenler. 2021’e girerken, dijital varlık alanını daha çok tartışacağız. Hem iyi hem de kötü taraflarını.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner