Yükleniyor...

Dünyada Bir İlk: Ünlü Banka Kripto Para Platformu Başlatıyor

Güneydoğu Asya'nın en büyük bankası olan DBS, bir kripto para platformu başlatacağını duyurdu.

dunyada bir ilk unlu banka kripto para platformu baslatiyor

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankası olan DBS, bir kripto para platformu başlatacağını duyurdu. Planlanan kripto para platformu Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve Bitcoin Cash (BCH) sunacak. Bu haber, birçok kişi tarafından gelişmekte olan kripto para piyasası için bir zafer olarak yorumlandı.

CEO Piyush Gupta tarafından yapılan açıklamaya göre, DBS Digital Exchange olarak adlandırılan platform, geleneksel bir banka tarafından desteklenen dünyanın ilk kripto para platformu olacak. Önümüzdeki hafta açılması beklenen platform, Pazartesi’den Cuma’ya 09:00-16:00 arasında hizmet verecek.

Platform, dört fiat para birimi ile işlem yapılmasına olanak tanıyacak. Bunlar ise Singapur Doları, ABD Doları, Hong Kong Doları ve Japon Yeni. Kripto paralara ek olarak, tokenize IPO (STO) ve dijital saklama hizmetleri de sunacak.

Gupta, platformun sunacağı tokenize IPO’ların önemine vurgu yaptı:

“Mevcut kripto para birimi borsaları, bir bankacılık grubunun parçası olmanın getirdiği bu türden faaliyetleri gerçekleştirme olasılığından yoksun olma eğilimindedir.”

Raporlara göre, DBS’nin düzenleyici KYC ve AML standartlarını karşıladığından emin olma süreci borsanın faaliyete başlamasını geciktirdi. Bununla birlikte DBS, Singapur merkez bankası olan Singapur Para Otoritesi’nden prensipte onay aldı ve borsanın hisseler, tahviller ve özel sermaye fonları gibi varlıklar için organize piyasalar işletmesine izin verdi.

Ayrıca Singapur’un ulusal Borsası SGX, yeni platformdan %10 hisse alacak. SGX’den Loh Boon Chye şunları söyledi:

“Pazar altyapısı ve risk yönetimindeki güçlü yönlerimizi bu girişime uygulamaktan heyecan duyuyoruz. Küresel dijital varlıklar alanına fiyat keşfinde güven ve verimlilik getirmek için önemli fırsatlar var. Singapur’un çok varlıklı uluslararası finans merkezi olma konumunu ilerletmek için DBS ile yakın temasta olmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner