Yükleniyor...

“Bitcoin’e Olan Kurumsal İlgi Arttıkça, Altcoin Benimsenmesi de Artıyor”

Bitcoin uzun vadede değerini koruyabilen bir varlık olarak kendini gösteriyor.

bitcoin e olan kurumsal ilgi arttikca altcoin benimsenmesi de artiyor

Bitcoin uzun vadede değerini koruyabilen bir varlık olarak kendini gösteriyor. Düzenleyici netliğinin artmasıyla birlikte Bitcoin’e olan kurumsal ilgi, altcoin’lerin gün geçtikçe çok fazla önem kazanmasına rağmen yıllar içinde arttı.

Blockcrunch podcast’inde konuşan CoinFund Liquid Strateji Başkanı Seth Ginns, Bitcoin’in neden bu sınıf yatırımcılar için favori varlık olmaya devam ettiğini ve Bitcoin çevresinde oldukça sağlam bir altyapının oluşturulmasına yardımcı olduğunu tartıştı. CoinFund yöneticisine göre, kurumsal bir yatırımcının bakış açısından Bitcoin, kurumsal yatırımcıların radarında olacak kadar büyük bir ağ değerine sahip tek kripto para varlığıdır. Ginns şunları da sözlerine ekledi:

Kurumsal Altyapı Bitcoin İçin Oluşturuldu

“Bu süreç sorumlulardan ana komisyonculara kadar inşa edilmesi gereken çok sayıda kurumsal düzeyde altyapının olmasıyla sonuçlandı. Ve bence hepsi çok hızlı bir şekilde oluşturuldu, öncelikle ise Bitcoin için oluşturuldu. Bu yüzden, bunun başlangıçta Bitcoin’de çok iyi bir kurumsal bağlılığa yol açtığını düşünüyorum.”

Ginns, Bitcoin’e olan bu ilginin yatırımcıların kripto para piyasalarındaki diğer varlıkların benimsenmesine de yol açtığını söyledi. Yönetici, bu tür yatırımcılar arasında, genel olarak kripto para pazarına ayak uydurma ihtiyacının arttığını söyledi. Bu etki, diğer kripto para birimlerine ve Ethereum ve DeFi gibi projelere artan ilgiyi bir dereceye kadar açıklayabilir.

Bitcoin’e olan ilginin ölçeği, Bitcoin Futures’ın OI çizelgeleri ve son altı aydaki hacimleriyle kanıtlanabilir. Yapılan gözlemlerde kripto para biriminin kurumsal çevreler arasında popüler olmaya devam ettiği görülebiliyor. OI’nin son 45 günde önemli ölçüde düşmesine rağmen durum budur.

Ginns’in endüstrinin diğer projeleri hakkında da söyleyecek bir sözü vardı ve CoinFund yöneticisi şu sonuca vardı:

“Bitcoin ağ değerinde bir trilyon dolara giderse, DeFi protokolleri ve diğer protokoller için değerlerinde uzun süre artış görülebilir. Ancak sanırım şu an için kurumsal alanda bugün önemli olan, lider kripto para birimi Bitcoin’dir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner