Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin’in (BTC) 7.000 Doların Altına Düşmesi Sadece Başlangıç ​​Olabilir

Bitcoin’in (BTC) 7.000 Doların Altına Düşmesi Sadece Başlangıç ​​Olabilir

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) son birkaç günde %10’dan fazla düşüş yaşadı ve yatırımcılar milyonlarca dolar kaybetti. Bununla birlikte, bazı analistler bu düşüşün daha büyük bir düşüşün başlangıcı olabileceğini iddia ediyorlar.

Bitcoin, ABD’deki Paskalya tatillerinden birkaç gün önce düşüşüne başladı. Aslında kayıplar 12 Mart’ta Bitcoin yükseliş trendini ABD hisse senedi piyasalarından ayırdığında başlamıştı. S&P 500’deki çoğu sektör yeşile dönerken, BTC/USD birkaç gün içinde %10’dan fazla değer kaybetti.

Bitcoin (BTC) Düşüşü Buz Dağının Görünen Kısmı

ABD Çalışma Bakanlığı, geçtiğimiz birkaç hafta içinde ABD’de toplam 16.8 milyon kişinin COVID-19 salgını nedeniyle ‘İşsiz’ kaldığını açıkladı.

Dünya çapında kötüleşen durumlarla gerçekleşen Bitcoin düşüşü, sadece çok daha büyük bir düşüşün başlangıcı olabilir.

Son birkaç gün Bitcoin’de büyük bir satışa tanık oldu. Analistler, bu satışların kârlarını ayırmak ve bu yüksek riskli varlıktan çıkmak isteyen insanları gösterdiğini iddia ediyorlar.

Bitcoin İşlem Hacmi

İşlem yapılan Bitcoin hacminin oldukça düşük olduğu gözüküyor. Bu durum, piyasada herhangi bir potansiyel boğa koşusunun bulunmadığını gösteriyor.

BTC/USD tarafından oluşturulan günlük ve dört saatlik mumlar küçük bir gövdeye sahip. Bu, Bitcoin’in çok daha büyük bir düşüşten önce bir konsolidasyon aşamasına girebileceğini gösteriyor.

Bitcoin yatırım fırsatı sunabilir

Bitcoin’deki hızlı düşüşle birlikte birçok yatırımcı paniğe kapıldı. Ancak, birkaç yatırımcı böyle bir düşüşün olacağını tahmin ediyordu. Bitcoin’in düşüşünü bekleyen yatırımcılar, istikrar kazanana kadar beklemeli ve ardından bir dip bölgesinin olası göstergelerini aramalıdır.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar