Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Mevcut Hareketi, Patlama Sinyali Veriyor

Bitcoin bin dolarlık bir düzeltme ile 12.

Bitcoinin BTC Mevcut Hareketi Patlama Sinyali Veriyor

Bitcoin bin dolarlık bir düzeltme ile 12.400 dolardan 11.500 dolara kadar düştü. BTC, büyük düzeltmeden bu yana 300 doların üzerinde bir değer kazandı.

Bazı analistler, Bitcoin’in 10.000 doların altına düştüğünü görebilecek bir düşüş hareketi öngörürken, son 24 saatte Bitcoin 11.858 dolara küçük ama önemli bir %1,42 fiyat artışı ve 219 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Ancak yükseliş çok uzun sürmedi ve BTC, tekrar 11.500 dolar seviyelerine geri geldi.

Daha fazla beklenen fiyat düzeltmelerine rağmen Bitcoin’in, birkaç kritik indikatör tarafından bir boğa piyasasının erken aşamalarında olduğuna işaret ediliyor.

Gemini kripto borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss’a göre, Bitcoin’in bir süredir birkaç başarılı ihlal girişimiyle 11.500-12.000 dolar fiyat işaretinin üzerinde seyrediyor olması, madalyonun büyük bir kırılma için hazırlandığını gösteriyor. Tyler, görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

“Bitcoin bir fiyat seviyesinin etrafında uzun bir süre dolaştığında her zaman heyecanlanıyorum. Kafesteki bir hayvan gibi dışarı çıkmak için fırsat kolluyor.”

Bitcoin (BTC) Neden Patlamaya Hazır

Bitcoin, 12.000 dolar seviyesini koruyamadı, ancak özellikle tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan tokenler, yeni ortaklıklar ve DeFi’de piyasaya sürülen ve çok hızlı bir şekilde toplanan yeni tokenlerle kripto piyasasında yükseliş hissi hissedilebilir.

2017 boğa koşusunun aksine, kripto piyasası yatırımcılardan sermaye çekmenin sayısız yolu ile büyüdü. Verim çiftliği, kripto meraklılarının DeFi’ye yatırım yapmaları için cezbedici en büyük rolü oynadı ve kripto piyasasının bu sektörünün 4 milyar doların üzerinde yeni bir rekora ulaşmasını sağladı.

2017’deki boğa koşusu ve Haziran 2019 ve Şubat 2020’nin kısa boğa koşusu sırasında yaşananlara benzer şekilde, anahtar kelime olarak Bitcoin ile artan sayıda arama gösteren Google trendleriyle Bitcoin’e olan ilgi de arttı.

Skrew Analytics tarafından hazırlanan bir rapor, perakende yatırımcılarının Bitcoin’e olan açık ilgisinin potansiyel bir yükseliş segmenti oluşturduğunu gösteriyor. Veriler ayrıca, geleneksel piyasadaki S&P 500 endeksinin yakın zamanda toparlanmasının, hedge ve diğer kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin’deki kaldıraçlı pozisyonları biraz düşürdüğünü gösteriyor.

Bitcoin’in yüksek oranda speküle edildiğini gösteren bir diğer önemli gelişme, CME’nin 862 milyon dolara ulaşan Bitcoin vadeli işlemleridir. YFI, LTC ve XRP gibi bazı altcoin’ler de son derece iyi gidiyor ve diğer altcoin’ler düzeltme yapıp yoluna devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner