Yükleniyor...

Dave Portnoy Kripto Para Birimleri ile İşinin Bittiğini Söyledi

Barstool Sports'un kurucusu internet ünlüsü Dave Portnoy, kripto para piyasasına girdikten sadece bir hafta sonra "sıfır bitcoin" sahibi olduğunu iddia etti.

dave portnoy kripto para birimler ile isinin bittigini soyledi

Barstool Sports’un kurucusu internet ünlüsü Dave Portnoy, kripto para piyasasına girdikten sadece bir hafta sonra “sıfır bitcoin” sahibi olduğunu iddia etti. Portnoy’un kripto para yolculuğu uzun sürmedi.

Açık sözlü internet ünlüsü, Winklevoss ikizlerine ev sahipliği yaptıktan sadece bir hafta sonra artık “sıfır bitcoin” sahibi olduğunu duyurdu:

“Şu anda hiç Bitcoin’im yok. Bekleyeceğim ve izleyeceğim.”

Portnoy’un Yatırımları İyi Sonuç Vermedi

Portnoy, Bitcoin’in ne olduğunu anlamak ve sonunda kripto para birimlerine yatırım yapmak için 13 Ağustos’ta Winklevoss ikizleri ile bir araya geldi. Elon Musk’ın hırslı asteroid madenciliği nedeniyle Bitcoin’in altından ne kadar üstün olduğunu dinledi.

Gemini borsasına 250 bin dolar yatırdıktan sonra, BTC’ye 200 bin dolar ve Chainlink’e (LINK) 50 bin dolar yatırım yaptı. İkizler ayrıca Portnoy’a “Dave Coin”i piyasaya sürmesine yardım etme sözü verdiler. Portnoy, daha sonra, Orchid (OXT) adlı altcoin’e girerek ve bunu 1,7 milyon Twitter takipçisine duyurarak Bitcoin maksimalistlerini kızdırmaya başladı.

Portnoy’un altcoin yatırımlarından hiçbiri iyi sonuç vermedi sadece bir haftada 25 bin dolar kaybetti. Portnoy, şunları söyledi:

“25 bin kaybettim. Tıpkı borsada olduğu gibi bunu anlamak zaman aldı. Bunu biliyorum. LINK Marines zayıftır ve orkide çiçekleri kripto dünyasında ölür. Bitmiş olabilirim de olmayabilirim de.”

Portnoy Etkisi

Bu geri dönüş, Portnoy’la alay eden birçok kişi ile beraber kripto topluluğunda kaçınılmaz olarak sıcak bir konu haline geldi. Bitwise Asset Management CEO’su Hunter Horsley, “bazı insanlar dalgalanmayı kaldıramaz” yorumunu yaptı.

Kripto para piyasası da Portnoy’un ayrılışına kulak verdi. LINK, bugünkü düşüşünü yüzde 5,05 artırarak Binance borsasında 12,89 dolara kadar geriledi. Bitcoin bile 11 bin 772 dolara yükseldikten sonra düşüşünü sürdürdü ve yüzde 1.09 düştü.

Dave Portnoy Kimdir?

David Scott Portnoy (22 Mart 1977 doğumlu) Amerikalı bir internet ünlüsü, blog yazarı ve spor ve pop kültürü blogu Barstool Sports’un kurucusudur. Portnoy, geçtiğimiz günlerde Winklevoss ikizleri ile bir araya gelerek, kripto para birimlerine yatırım yapmaya karar vermişti. Portnoy’un bu hareketi kripto para topluluğunda da heyecan uyandırmıştı. Çünkü ünlü insanların bu dünyaya girişi, kripto para birimlerinin benimsenmesinde önemli rol oynamakta.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner