Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Ortalama İşlem Değeri 2017 Seviyelerine Dönüyor

Tek bir Bitcoin işleminin ortalama değeri yükselirken, son zamanlarda 129.

Bitcoinin BTC Ortalama Islem Degeri 2017 Seviyelerine Donuyor

Tek bir Bitcoin işleminin ortalama değeri yükselirken, son zamanlarda 129.000 doların üzerine çıkarak zirveye ulaştı. Bu zirve bir yıldan uzun bir zamandır görülen en yüksek seviye.

Bitcoin’in ortalama işlem değeri, bir yıldan fazla bir süredir görülmeyen seviyelere ulaştı ve 17 Eylül’de 129.000 doları aştı. Bitcoin gönderen ve alan adresler de Ağustos sonundan bu yana sürekli seviyelerde.

Boğa koşusu devam ederken, bir Bitcoin işleminin ortalama değeri bir yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyededir ve aktif adresler tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın seyir gösteren seviyelere sahiptir.

Blockchain veri sağlayıcısı BitInfoCharts’a göre, tek bir işlemde gönderilen Bitcoin’in ortalama değeri, bir yıldan uzun bir süredir en yüksek seviyesine ulaştı ve 17 Eylül’de 129.000 doların üzerinde bir zirveye ulaştı.

Bitcoin’in ortalama işlem değeri en son 121.000 doların üzerine çıktığında, Ağustos 2019’da, bir veya birkaç büyük işlem toplamı ortalama olarak 812.000 doların üzerine çıkardı. Ve bu bir anormallikti; Bir Bitcoin işleminin ortalama maliyeti, Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20.000 $ ‘ın hemen altına düştüğü 2017 sonundan bu yana bu kadar yüksek olmamıştı.

En son yükseliş, Bitcoin blok zincirindeki sürekli ve artan faaliyetin bir işaretidir. Bununla aynı zamana denk gelen diğer kripto ağları kendi rekor kıran faaliyetlerini görüyor.

Bir Aktivite Dalgası

Bitcoin aktif adreslerinin sayısı, yani her gün işlem gönderen ve alan benzersiz adreslerin sayısı da 2017 sonundan bu yana en yüksek seviyededir. Aktif adresler, Ağustos ayının son haftasından bu yana günde ortalama 850.000 işlem gerçekleştirmiştir.

2017’nin sonlarında, Bitcoin tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştığında, günlük aktif Bitcoin adreslerinin ortalaması 1 milyona yakındı.

Bitcoin Ticareti Yükselişte 

Ethereum tabanlı DeFi uygulamaları, kredi sağlayıcıları gibi finansal hizmetlerin merkeziyetsiz versiyonları ve kripto para ile desteklenen faiz getiren ürünler 2020’de kripto ekosisteminde büyük ilgi gördü ancak Bitcoin de geride kalmadı.

Bitcoin vadeli işlem ticareti, bazı borsalarda rekor seviyelere ulaştı ve dünya çapında kurulan Bitcoin ATM’lerinin sayısı son zamanlarda 10.000 işaretini geçti.

DeFi şu an Bitcoin’in ışığını çalmış olabilir ancak Bitcoin ağ istatistikleri, lider kripto para varlığının geride bırakılmayacağını ortaya koyuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner