Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Piyasa Değeri, Visa ve MasterCard’ın Toplamından Daha Büyük

Bitcoin'in (BTC) piyasa değeri 1.

bitcoin2

Bitcoin’in (BTC) piyasa değeri 1.1 trilyon doları geride bıraktı ve böylelikle MasterCard ve Visa’nın toplam piyasa değerini de aşmayı başardı.

Bitcoin, Visa ve Mastercard’ın yanı sıra, JPMorgan, Bank of America ve Citigroup da dahil olmak üzere ABD merkezli bankaların birçoğundan daha yüksek bir piyasa değerine sahip.

Bitcoin, 10 bin dolar seviyelerinde dolaştığı Ekim ayından beri, akıllara durgunluk veren bir ralliye başladı. Birkaç ay içerisinde varlığında fiyatı 6 kat yükseldi. Doğal olarak Bitcoin’in piyasa değeri de son derece arttı.

Bitcoin bu yükselişi yaşarken, Netflix, Walmart, Samsung, Alibaba, Berkshire, Hathaway, Tesla ve Facebook gibi dev şirketleri de geride bırakmayı başardı.

Bitcoin, birçok önemli kuruluşu geride bıraksa da asıl karşılaştırılması gereken finans kurumlarıdır. MasterCard ve Visa gibi şirketlerin toplamının geri bırakılması, Bitcoin için oldukça kritik bir gelişmedir. AssetDash verilerine göre Visa’nın piyasa değeri şu anda 490 milyar dolar seviyesindeyken, Mastercard ise 374 milyar dolar seviyesinde yer alıyor. İkisinin toplam piyasa değeri 864 milyar dolar.

Bu Bitcoin’in ikisinin birleşiminden daha büyük olduğu anlamına geliyor. Bitcoin’in yazı yazılırken piyasa değeri Coinmarketcap verilene göre 1,120,512,722,513 dolardı.

Mastercard ve Visa’nın bir süredir kripto para yanlısı bir tutum izlediklerini belirtmekte de fayda var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner