Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Piyasa Değeri, Visa’yı Tekrar Geçti!

CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, Bitcoin'in (BTC) piyasa değeri, dev ödeme şirketi olan Visa'nın piyasa değerini geçti.

visa

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Bitcoin’in (BTC) piyasa değeri, dev ödeme şirketi olan Visa’nın piyasa değerini geçti.

Geçtiğimiz sene kripto tarafında yaşanan krizlerden sonra BTC tarafında piyasa değer düşüşü yaşanmıştı. FTX çöküşüyle birlikte BTC, 100 milyar dolar piyasa değeri kaybetse de yeniden yükselişe geçip piyasa değerini 65 milyar dolar daha artırdı. CoinMarketCap’ten alınan veriler ışığında, BTC 470.16 milyar dolarlık piyasa değeriyle, 469.87 milyar dolar piyasa değerine sahip Visa’nın önüne geçti.

BTC Piyasa Değeri, Visa’nın Piyasa Değerini Üçüncü Kez Geçiyor

BTC’nin piyasa değeri konusunda Visa’nın önüne geçişi ilk kez 2020 yıllarının sonunda BTC fiyatı 25.000 dolar’a eriştiğinde görüldü. BTC fiyatının ilk defa 25.000 dolar’a ulaşmasıyla, Visa piyasa değeri aşılmış oldu. İkinci defa BTC’nin piyasa değerinde öne geçmesi ise, 2021 Nisan’da BTC fiyatının 63.170 dolara yükselmesiyle yaşandı.

Ekran Resmi 2023 02 20 09.05.31

BTC, aylar sonra tekrar 25.000 dolar seviyesine yükselerek kripto sektöründe tekrardan ilgi topladı. BTC, giderek artan piyasa değeri ve yukarı yönlü fiyatlamasıyla hacim kazanmaya devam ediyor. CoinMarketCap’den alınan veriler doğrultusunda BTC piyasa değerinde dev ödeme şirketi olan Visa’yı geçmesi sosyal medyada büyük ilgi topladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner