Yükleniyor...

Bitcoin’in Karşısındaki En Büyük Tehditler Neler?

Ünlü Bitcoin (BTC) savunucusu Andreas Antonopolous, Youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklamada, Bitcoin'in hangi tehditler sonucunda ciddi anlamda yara alabileceğinden bahsetti.

bitcoinin karsindaki en buyuk tehditler neler

Ünlü Bitcoin (BTC) savunucusu Andreas Antonopolous, Youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklamada, Bitcoin’in hangi tehditler sonucunda ciddi anlamda yara alabileceğinden bahsetti.

%51 Saldırısı

İlk olarak Bitcoin için bilinen en büyük tehlike, Bitcoin ağının %51’inin bir gruba geçmesi. Tabi ki böylesine bir saldırıyı gerçekleştirebilmek için inanılmaz düzeyde maddi güç ve koordinasyon gerekiyor ve böyle bir saldırının sonucunda, ciddi gelirler elde etmek neredeyse imkansız. Böyle bir operasyon tabiri yerinde ise attığı taş ürküttüyü kuşa değmeyecek türden.

Antonopolous yaptığı açıklamada, böylesine bir saldırının oldukça zor olmasının en büyük sebebi ise, Bitcoin’in merkeziyetsiz bir yapıda olması olarak belirtti. Bitcoin ağının sağlıklı bir şekilde ilerlemesinin tek sebebi madenciler değil. Madenciler ile birlikte borsalar ve alıcılar da ağın sağlığı için önem teşvik etmekte.

Devlet Müdahalesi

Bitcoin’e karşı en büyük tehditler arasında belki de en olası faktör devlet saldırıları denilebilir. Antonopolous’da videosunda bu konuya değinerek, Dünya üzerinde birçok insan devlet baskıları altında yaşamlarını sürdürüyor ve devletin bu konudaki yaptırımları insanları Bitcoin’den uzaklaştırabilir açıklamasında bulundu.

Küresel Çapta Elektrik Kesintisi

Bitcoin’in için en büyük felaket etkenleri arasında gösterilen küresel çapta elektrik kesintisinden bahseden Antonopolous, böyle bir durumun yaşanması halinde, bankalar ve geleneksel finans sisteminden ziyade, en büyük zarar Bitcoin’e gelecektir diye belirtti.

Bitcoin’in tamamen elektrik sistemine bağlı olduğunu belirten ünlü Bitcoin savunucusu, Bitcoin için de bir iletişim aracının kullanılması gerektiğini ve bunun telefon hattı, radyo dalgası gibi basit düzeyde bile olması, olası bazı senaryoların önüne geçilebilmesi için bir önlem olabileceğinden bahsetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner