Yükleniyor...

Bitcoin’in Yarılanmadan Önceki Son Bloğunda Gizli Bir Mesaj Saklıydı!

Bitcoin'i (BTC) enflasyondan korumak için her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin Yarılanma etkinliğinin üçüncüsü bugün 630.

bitcoin halving oncesi son blokta gizli mesaj yer aliyordu

Bitcoin’i (BTC) enflasyondan korumak için her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin Yarılanma etkinliğinin üçüncüsü bugün 630.000 numaralı blokta gerçekleşti ve madencilerin blok başına aldıkları ödül 12.5 BTC seviyesinden 6.25 BTC seviyesine düştü.

Yarılanmanın gerçekleştiği bloktan önceki blok olan 629.999 numaralı blok, madencilik havuzu F2Pool tarafından çıkarıldı ve bu blok Bitcoin’in başlangıcına saygı duyacak bir şekilde gizlenmiş bir mesaj içeriyordu.

Bu blokta “NYTimes 09/04/2020 Fed’in 2.3 Trilyon Dolarlık Planı, 2008’deki Kurtarma Operasyonu’na Fark Attı” yazıyordu. 629.999 numaralı blokta gizlenen bu mesaj New York Times gazetesinin 9 Nisan 2020’deki manşetine atıfta bulunuyordu.

Diğer bir yandan bloklara gizlenmiş mesajlar Bitcoin için ilk değil. Daha önce de Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto tarafından Bitcoin’in ilk bloğu olan ve Genesis olarak adlandırılan blokta da bir mesaj yer alıyordu. “The Times 03/01/2009 Şansöyle Bankalar için İkinci Kurtarmanın Eşiğinde”

Bitcoin’in sınırsız para basan ve bu doğrultuda enflasyona maruz kalan fiyat para birimlerine karşı icat edilmiş bir varlık olduğu bilinen bir gerçek. Bu özel bloklarda yer alan mesajlar da bu düşünceye vurgu yapıyor.

Bitcoin’in üçüncü yarılanmasının gerçekleştiği ve 630.000 numaralı bloğu çıkaran madencilik havuzu ise AntPool oldu ve bu şekilde Bitcoin tarihine adlarını yazdırmayı başardılar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner