Yükleniyor...

Bitdeer Technologies, madencilik inşaat projesi için fon başlattı

Bitcoin madenciliği şirketi Bitdeer Technologies, Bhutan'da gerçekleştireceği ilk faz madencilik inşaat projesi için 80 milyon dolarlık bir fon başlattı.

jihan wu 1

Bitcoin madenciliği şirketi Bitdeer Technologies, Bhutan’da gerçekleştireceği ilk faz madencilik inşaat projesi için 80 milyon dolarlık bir fon başlattı.

Wu Blockchain’in Cuma günü yaptığı bildirime göre, Bitdeer, Bhutan’da Bitcoin madenciliğine adanmış özel bir fon oluşturarak Güney Asya ülkesindeki operasyonlarını hızlandırmayı planlıyor.

Jihun Wu’nun madencilik şirketi ilk faz inşaat için 80 milyon dolarlık fon başlattı

Jihan Wu tarafından kurulan Singapur merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Bitdeer Technologies, Bhutan’da gerçekleştireceği ilk faz madencilik inşaat projesi için 80 milyon dolarlık bir fon başlattı.

Bitdeer Green Bitcoin Fund adı verilen bu fon, Bhutan’daki Bitcoin madenciliği operasyonlarından getiri elde etmeyi amaçlamaktadır. Altı yıl boyunca yatırım yapılacak olan fon, minimum 5 milyon dolarlık yatırım eşiği ile başlayarak, ilk faz inşaat projesi için toplamda 80 milyon dolar toplamayı hedefliyor.

Bitcoin Madencilik Sirketi Yeniden Markalasiyor

Bitdeer, Bitmain’in yan kuruluşu olarak bilinmektedir ve Çinli madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain ile bağlantılıdır. Son dönemlerde, Bhutan’da varlığını genişletmek için Druk Holding ve Investments adlı devlete ait bir yatırım şirketiyle 500 milyon dolara kadar para toplamak üzere bir ortaklık kurmuştu.

Jihan Wu, Bhutan’da gerçekleştirecekleri bu projeye dair heyecanını dile getirerek, blok zinciri teknolojilerinin sürdürülebilir bir şekilde etkinleştirilmesi ve Bhutan’ın sıfır emisyonlu gücünden faydalanılması konusunda Druk Holding and Investments (DHI) ile işbirliğinden memnuniyet duyduklarını belirtmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x