Yükleniyor...

Bitfinex, Bitcoin’i rezervlerine ekliyor

Kripto borsası Bitfinex, işlem ücreti kazançlarının bir kısmıyla Bitcoin (BTC) biriktiriyor.

Bitfinex kripto bitcoin

Kripto borsası Bitfinex, işlem ücreti kazançlarının bir kısmıyla Bitcoin (BTC) biriktiriyor.

The Block’un kaynaklarına dayandırdığı bir haberine göre, dünyanın önde gelen kripto borsalarından Bitfinex portföyünde Bitcoin tutuyor. Bitfinex’in ne kadarlık bir Bitcoin bulundurduğu bilinmese de borsanın işlem ücretlerinden elde ettiği gelirler ile Bitcoin tuttuğu aktarıldı. Bilançosunda Bitcoin barındıran Bitfinex, lider kripto para birimine olan inancıyla dikkat çekti.

Bitfinex ve Tether, Bitcoin için inançlı

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) destekçilerinden birisi de Bitfinex oldu. TheBlock’un yapmış olduğu habere göre, Bitfinex, bilançosunda Bitcoin tutuyor. TheBlock’a bilgiyi geçen kaynak, miktar konusunda net bir bilgi vermedi.

Bitcoin BTC

TheBlock’un kaynağı, Bitfinex’in işlem ücretlerinden elde ettiği geliri bir kısmı ile Bitcoin tuttuğunu aktardı. Uzun vadeli bir taahhüt olarak değerlendirilen bu durum ile birlikte, borsanın kasasında Bitcoin rezervi yer alıyor. Bu, müşteri rezervi dışında borsanın varlığı olarak öne çıkıyor.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, geçtiğimiz günlerde X platformunda bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımında, kripto sektöründe yer alan paydaşların Bitcoin’e yeniden yatırım yapma politikasına geçmesi gerektiğini savundu. Ardoino, Bitfinex’in Bitcoin katman-2 ağlarını destekleyerek daha ucuz ve hızlı işlemlere öncülük ettiğini aktardı. Ayrıca Ardoino, Bitfinex’in Bitcoin’e ve Bitcoin teknolojisine yatırımlarda bulunduğunu açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner