Anasayfa Haberler Bitfinex‘in Kripto Parası LEO’yla İlgili Kritik Rapor!

Bitfinex‘in Kripto Parası LEO’yla İlgili Kritik Rapor!

Kripto para araştırma şirketi Cointelligence, en değerli 14. kripto para LEO’yla ilgili kritik bir rapor paylaştı.

Bitfinex’in kripto parası LEO üzerine araştırma yapan şirket, Ethereum’un aan test ağı Ropsten’i kullandılar ve isteğe bağlı olarak token üretebilmek de dahil olmak üzere LEO akıllı sözleşmelerini kontrol eden sözleşme kontrolörünün kripto para üzerinde sınırsız üretim sağlayabildiğini ortaya koydular. Kontrolörün generateTokens özelliği kullanılarak sınırsız miktarda LEO basılabildiği tespit edildi.

Bir diğer kontrolör özelliği olan destroyTokens ile ise tüm LEO’ların yok edilebildiği belirlendi. Bu özellik sayesinde LEO’nun borsada ya da cüzdanda olduğu farketmeksizin herhangi birinin LEO’ları ortadan kaldırılabiliyor. Araştırmacılar bu özelliğin işlevini kanıtlamak için ise daha önce üretilen LEO’ların on milyarını yaktılar.

Araştırmacıların bu iki bulgusu LEO’da kötü bir amaca hizmet edebilecek özellikleri ortaya koyuyor. Yatırımcı tarafında güven kaybına neden olabilecek bu iki özelliğin mevcudiyeti kripto para birimi için büyük bir tehdit.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları