Yükleniyor...

Bitmain’in Yeni 7nm Antminer S15 ve T15 Satışları 8 Kasım’da Başlıyor

Madencilik donanım üreticisi Bitmain Technologies, 7nm semiconductors ile donatılmış en yeni Antminer'larını 8 Kasım'da satışa sunacağını açıkladı.

Bitmain 7nm Antminer

Madencilik donanım üreticisi Bitmain Technologies, 7nm semiconductors ile donatılmış en yeni Antminer’larını 8 Kasım’da satışa sunacağını açıkladı. Kaynaklara göre Bitmain, Antminer S15 ve T15 olarak adlandırılan iki yeni modelini piyasaya sürecek.

Daha önce Bitmain CEO’su Jihan Wu, yeni madencilik donanımlarında yeni nesil ASIC BM1391 Finfet çipinin yer alacağını açıklamıştı. 7nm yongası, Bitmain ve dünyanın en büyük bağımsız yarı iletken çip üreticisi TSMC tarafından tasarlandı ve üretildi.

Şirket Twitter üzerinden de bir açıklama yaptı. Açıklamada “SHA256 algoritması ile tasarlanan endüstri lideri hash rates oranlarına sahip yeni 7nm madencilik donanımlarımızın piyasaya sürülmesini resmi olarak duyuruyoruz” denildi.

Şirketin web sitesinde, önceki Antminer serisinden çok farklı görünen bir madencilik donanımının bir önizleme fotoğrafı yer alıyor.

Bitmain Antminer S15

Şu anda web sitesinde genel bakış, fiyatlandırma, özellikler ve fotoğraf galerisi kullanılamıyor. Kaynaklara göre, yeni S ve T serilerinin her biri Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin (BTC) üretebilen SHA256 donanımlar olacak. Donanımların madencilik kapasitesi ise terahash başına 42 joules’den düşük olacak.

Tabii ki hem BTC hem de BCH ağının zorluk seviyesi, S ve T serisinin fiyatlandırması göz önünde bulundurularak yeni cihazların bu kripto paraları ne kadar karlı hale getireceğini de belirleyecek en önemli faktör olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner