Yükleniyor...

BitMEX CTO’su Samuel Reed 5 Milyon Dolar Kefalet ile Serbest Bırakıldı

ABD Adalet Bakanlığı tarafından 1 Ekim'de suçlanan ve tutuklanan BitMEX CTO'su Samuel Reed, 5 milyon dolarlık kefalet ile serbest bırakıldı.

bitmex cto samuel reed kefalet ile serbest birakildi

ABD Adalet Bakanlığı tarafından 1 Ekim’de suçlanan ve tutuklanan BitMEX CTO’su Samuel Reed, 5 milyon dolarlık kefalet ile serbest bırakıldı. Reed, avukat William J. Trach tarafından temsil ediliyor.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından 1 Ekim’de suçlanan ve tutuklanan BitMEX CTO’su Samuel Reed, 5 milyon dolarlık kefalet ile serbest bırakıldı.

Reed’in kefalet için ödediği bono, mahkemeye çıkması ve hüküm giymesi halinde cezasını çekmek için teslim olacağı şartlar üzerine 3 Ekim’de onaylandı.

Duruşma 1 Ekim’de video konferans aracılığıyla gerçekleşti. Reed, Latham & Watkins LLP’den baş avukat William J. Trach tarafından temsil ediliyor.

5 milyon dolarlık tahvil teminatsız, 500.000 dolar nakit olarak belirlendi. Reed ve eşinin pasaportlarına da el konulduğu bildirildi.

31 yaşındaki Reed, Banka Gizlilik Yasasını ihlal ettiği ve BitMEX’te yeterli bir kara para aklama ile mücadele (AML) programı oluşturmadığı, uygulayamadığı ve sürdürmediği iddiasıyla Massachusetts’te tutuklandı.

Reed, kurucu ortaklar ve meslektaşları Arthur Hayes, Benjamin Delo ve serbest kalan Gregory Dwyer ile birlikte suçlandı.

Dün BitMEX, ABD hükümetinin suçlamaları nedeniyle dört yöneticinin de pozisyonlarından alındığını duyurdu.

BitMEX, 1 Ekim’de Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından iki dava ile suçlandı. CFTC, türev borsasını ve operatörlerini kayıtsız bir ticaret platformu işletmekle ve kara para aklamayı önleme ve müşterinizi tanıyın düzenlemelerini ihlal etmekle suçladı.

BitMEX’in ana şirketi ve CFTC davasında adı geçen sanıklardan biri olan HDR Global Trading, suçlamalarla mücadele etme sözü verdi.

Çeşitli veri takipçilerine göre, şu anda yaklaşık 435 milyon dolar değerinde olan 40.000’den fazla Bitcoin, BitMEX’ten çekildi.

BitMEX’in Bitcoin vadeli işlemler piyasasına olan açık faiz, 1 milyar dolardan 600 milyon doların altına düştü. Görünen o ki BitMEX’e kötü günler yakın zamanda bitmeyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner