Yükleniyor...

BitMEX’in Kurucusu Arthur Hayes, Teslim Olmayı Planlıyor

BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su Arthur Hayes, önerilen 10 milyon dolarlık kefaletle önümüzdeki ay ABD makamlarına gönüllü olarak teslim olmayı planlıyor

arthur hayes bitmex 1

BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su Arthur Hayes, önerilen 10 milyon dolarlık kefaletle önümüzdeki ay ABD makamlarına gönüllü olarak teslim olmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Block tarafından görülen mahkeme belgelerine göre Hayes, şu anda eşiyle birlikte yaşadığı Singapur’dan 6 Nisan’da Hawaii’ye gitmeyi planlıyor. Hayes’in 1 milyon dolar nakit olarak güvence altına alınan ve annesi tarafından imzalanan 10 milyon dolarlık kefalet önerisi, mahkemenin onayına tabi.

Hayes, ilk olarak bu ayın başlarında ABD makamlarıyla bir teslim anlaşması hakkında görüştü. Şimdi, kefalet koşullarının bir parçası olarak, Hayes ayrıca, New York’a önceden onaylanmış bir seyahatle Singapur’da ikamet etmeyi ve Singapur ile ABD arasındaki seyahat için pasaportunu korumayı önerdi.

Hayes – kurucu arkadaşları Ben Delo ve Samuel Reed ile birlikte – Ekim ayında ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından, CFTC kurallarını ihlal ederek BitMEX’i işletmekle suçlandı. ABD Adalet Bakanlığı, aynı zamanda üç yöneticiyi de, BitMEX’in ilk çalışanı ve iş geliştirme başkanı Greg Dwyer ile birlikte Banka Gizlilik Yasasını ihlal ettiği iddiasıyla suçladı.

Delo, bu haftanın başlarında ABD makamlarına teslim oldu ve ardından 20 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı. Reed, geçen Ekim ayında tutuklandı ve daha sonra 5 milyon dolar ile serbest bırakıldı. Dwyer hala kaçak durumdadır, ancak ABD makamları ona karşı iade işlemleri başlattı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x