Yükleniyor...

BitPay CEO’su: Bitcoin, Dünyadaki Gerçek Sorunları Çözmek İçin Kullanılıyor

Kripto para ödeme istemcisi olan BitPay, 2018’de gerçekleştirilen işlemlerin toplam değerinin 1 milyar doların üstünde olduğunu duyurdu.

BitPay Bitcoin

Kripto para ödeme istemcisi olan BitPay, 2018’de gerçekleştirilen işlemlerin toplam değerinin 1 milyar doların üstünde olduğunu duyurdu. Merkezi Atlanta Georgia’da bulunan BitPay, Mayıs 2011’de Tony Gallippi ve Stephen Pair tarafından kuruldu. Amaç, işletmelerin Bitcoin ödemelerini kabul etmelerini kolaylaştırmaktırdı.

Eylül 2013 itibariyle, 10.000’den fazla tüccar BitPay’in yardımıyla Bitcoin’i (BTC) kabul ediyordu. Şu anda, şirket, altı kıtada endüstri lideri satıcılara hizmet veren, dünyanın en büyük Bitcoin ödeme istemcisi olduğunu iddia ediyor. Destekçileri arasında Index Ventures, Founders Fund ve Felicis Ventures bulunuyor. Şirket tarafından 16 Ocak Çarşamba günü yapılan basın açıklamasında, 2018’de gerçekleştirilen toplam işlemin değerinin 1 milyar dolardan fazla olduğu kaydedildi.

Dünyadaki Gerçek Sorunları Çözmek İçin Kullanılıyor

Başarılı ödeme istemcisinin arkasındaki isimlerden olan kurucu ortak Stephen Pair, BitPay ve Bitcoin hakkında konuştu. Pair, BitPay’in B2B şirketi olarak sundukları çözümün dünyanın çoğu bölgesinden bir banka havalesinden daha ucuz ve hızlı olduğundan hızla büyümeye devam ettiğini söyledi. Bitcoin fiyatındaki yüksek düşüşe rağmen üst üste iki yıl boyunca gerçekleştirilen işlemlerin toplam değerinin 1 milyar dolardan fazla olduğundan bahseden Pair, bunun Bitcoin’in dünyadaki sancılı sorunları çözmek için kullanıldığını gösterdiğini ifade ediyor. Pair, ödeme Protokolü cüzdanlarına destek verilmesinin çalıştıkları firmalar ve insanlar için büyük bir fark yarattığını söylüyor. Bitcoin’in dünya çapında ağ etkisi yarattığından söz eden Pair, hala Bitcoin ve Bitcoin ekosistemi üzerinde yükselişin sürdüğünü kaydediyor.

BitPay, işletmelerin Bitcoin ve Bitcoin Cash olmak üzere iki kripto para birimini kabul etmelerini sağlıyor. Yüzde 1 işlem ücreti aldıktan sonra BitPay satıcıya sekiz fiat para birimi ve beş kripto para birimi ile ödeme yapabiliyor. Bu kripto para birimleri ise Bitcoin, Bitcoin Cash, Gemini Dollar, USD Coin ve Paxos Standard. USDC veya GUSD’de ödeme alma seçeneği 15 Ekim 2018’de eklendi ve Paxos Standard’a (PAX) ödeme desteği 20 Kasım 2018’de eklendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner