Yükleniyor...

BitTorrent (BTT), Mainnet Duyurusunun Ardından Hızla Yükselişe Geçti

Mainnet duyurusunun ardından hızla yükselişe geçen BitTorrent, son 24 saatte %65'lik bir değer artışı yaşadı.

Mainnet duyurusunun ardından hızla yükselişe geçen BitTorrent, son 24 saatte %65’lik bir değer artışı yaşadı.

Eşler arası (P2P) dosya paylaşım ve Torrent platformu olan BitTorrent, 12 Aralık 2021’de kendi ağını başlatacağını ve token arzının 1000 katına çıkarılacağını duyurdu.

BitTorrent (BTT) ana ağ ve arz değişimi duyurusuyla birlikte artış yaşadı. “BTTC” ile kullanıcılar doğrulayıcı olabilmelerinin yanı sıra, ödül kazanmak için staking yapabilecekler ve topluluk için alınan yönetişim kararlarında söz sahibi olabilecekler.

CoinGecko verilerine göre BitTorrent, yazının yazıldığı sırada %65.5 oranında yükselişe geçerek 0,00407379 dolardan işlem gördü. Piyasa değeri 3.725.049.172 dolar olan BitTorrent’in dolaşım arzı 932.497.500.000’dir.

Kendini dünyadaki “en büyük merkeziyetsiz P2P iletişim protokolü” olarak tanımlayan BitTorrent, Bram Cohen tarafından icat edildi.

BitTorrent’in yerel tokeni BTT ile kullanıcılar, BTT ödeyerek dosyaları daha hızlı indirebiliyor, indirme işlemi bittikten sonra bu dosyayı paylaşıma açarak BTT kazanabiliyor.

BitTorrent’i Diğerlerinden Ayıran Özelliği Ne?

bittorent

BitTorrent’in asıl amacı, eğlence sektörünün var olan yapısını ve kullanıcıların içerik edinme şeklini dağınık hale getirmek.

Geliştirici Bram Cohen kullanıcıların direkt olarak kendi aralarında içerik dağıtmasının faydalarını görmesiyle pahalı ve verimsiz dağıtım ağlarının ortadan kaldırılmasını hedefledi.

BitTorrent, kendi kullanıcı tabanına ek olarak merkeziyetsiz çözümler sunarak kripto para alanındaki kullanıcılara da ulaştı.

BitTorrent, platformunun, VPN özellikleri ve reklamsız aramanın dahil olduğu birkaç “Premium” sürümü sunarak ücretli hizmetler alanına da girdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner