Yükleniyor...

Bittorrent (BTT)

BitTorrent BTT Nedir BTT Nedir
bittorrent
bittorrent

BitTorrent (BTT)

Fiyat
0.00000082622137 $

Bu sayfa üzerinden Bittorrent (BTT) ile ilgili merak ettiğiniz her konunun cevabını ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Bittorrent nedir sorusundan, güncel Bittorrent fiyatı (1 Bittorrent kaç TL, 1 Bittorrent kaç dolar, 1 Bittorrent kaç Euro) ve Bittorrent fiyat grafiğine, Bittorrent güvenli mi sorusundan Bittorrent nasıl alınır sorusuna kadar birçok sorusunun cevabı burada.

BTT Grafiği

BTT/TL Fiyat Dönüştürücü

Bittorrent Nedir?

İlk ismi Torrent olan uygulama, kurucuları tarafından internet üzerinden dosya paylaşım protokolü olarak piyasaya sürüldü. Ama Tron (TRX) tarafından satın alındıktan sonra, Tron ağında çalışan kişiler arası (P2P) merkezsiz dosya paylaşım protokolü haline geldi. İlk olarak Bittorrent olarak çalışan firma, 2018 yılında Tron Vakfı CEO’su Justin Sun’un satın alması sonucu TRC-10 standardında token çıkardı. 2019 yılının temmuz ayında ise Bittorrent Speed uygulaması ile yükleme hızlarını ciddi bir şekilde artırmış oldu.

Bittorrent’in Özellikleri Nelerdir?

 • Bittorrent içerik üreticileri ve hedef kitleleri arasında köprü işlevi görür.
 • Bittorrent ekibine göre merkezsiz platformların amacı, kullanıcıların sansüre maruz kalmaksızın fikirlerini açıkça paylaşmaları ve karşılığında ödüllendirilmeleri gerektiğidir. Bittorrent ekibine göre Torrent kullanıcılarının kendi fikirlerine yabancı kalmadıkları için Tron teknolojisini büyük ölçekte kullanabilirler.
 • BTT blockchain teknolojisini ana akım teknoloji seviyesine getirmesi
 • Bittorrent, kişiler arası ağ ve Tron ağının yardımı ile blockchain’in erişimini genişletmeyi hedefler.
 • Bittorrent Token (BTT), Bittorrent hız modelinin altyapısını oluşturacak
 • BTT token’ları, dosyaların yüklenmesini hızlandırmak için harcanabilecek. Ağdaki token’lar özel cüzdanda saklanacak ve merkezsiz borsalar üzerinden Tron (TRX) token’ları ile değişimine olanak tanıyacak.

Bittorrent Nasıl Çalışır?

Sizler internet sayfasını yüklediğiniz zaman bilgisayarınız web server’ları ile etkileşimde bulunur. Bilgisayarlar veriyi internet sayfasındaki merkezi server’dan indirir.

Bittorrent ise kişiler arası dosya paylaşım protokolü olduğu için, ağdaki swarm’lar aracılığı ile merkezsiz bir şekilde dosyaların yüklenmesini sağlar.

Normalde bilgisayarlar Bittorrent swarm’ına katılır ve .torrent uzantılı dosyaların tümünü yükler. Kullanıcılar dosyaların durumunu kontrol etmek için IP adreslerini paylaşır. Bu sayede kullanıcılar birbiriyle etkileşimde bulunurlar.

Protokoldeki kullanıcılar birbirine bağlandıktan sonra, Bittorrent dosyanın ufak parçalarını yüklemeye başlar. Bittorrent veriye sahip olduğu zaman ise swarm’lar üzerinden verileri yükleyebilir. Bu sayede herkes aynı veriyi yükler. Bu sürecin en önemli kısmı, Bittorrent kullanıcıları takip ediciler üzerinden yükleme yapmaz. Takip ediciler sadece Bittorrent’teki müşterilerin bağlantılarını kayıt altına alır. Ama sizin işleminiz kayıt altına alınırken isminiz kimse tarafından görülemez. Aksine, sizin cüzdan adresiniz görülür. Bu sayede dosya paylaşımı güvenli, merkezsiz ve anonim olarak gerçekleşir.

Bittorrent Speed Nedir?

bittorrent blog speed

Bittorrent Speed, kullanıcıların dosyaları Torrent ağından daha hızlı indirip karşılığında BTT alabilecekleri programdır. Yüklemek için hiçbir ücret gerekmez.

Bittorrent Speed’in Özellikleri Nelerdir?

Kolay Kullanım

Bittorrent Speed’in tüm özellikleri otomatik olarak gerçekleştirilir. Bu sayede yeni bir şey öğrenmenize gerek yoktur.

Geçmiş Sürümlerle Uyumlu

Bittorrent Speed’in eski sürümlerini bilgisayarınızda yüklü tutabilirsiniz. 

Madencilik Aktivitesinin Olmayışı

Bittorrent, işlemlerinizi gerçekleştirmek için bilgisayar gücünüzü istemez. 

Ücretsiz Kullanım

Bittorrent ürünlerinin kullanımı tamamen ücretsizdir. Bu sayede herkes dosya paylaşım protokolüne kolayca yükleyebilir.

Bittorrent Speed Nasıl Çalışır?

Bittorrent Speed’i kullanmak için ilk olarak cüzdanınıza izin vermeniz gerekir. Ardından hızlı yükleme işlemlerinden faydalanıp, seeding işlemlerini gerçekleştirdiğiniz zaman BTT kazanabilirsiniz.

Bittorrent Yorumları

İlk olarak Torrent olarak çıkan dosya paylaşım platformu, zaman içinde popülerleşti. Sonrasında Bittorrent uygulamasını hayata geçiren firma, 2018 yılında Tron’ın CEO’su Justin Sun tarafından satın alındı. Satın alma işleminden 6 ay sonra Tron altyapısına geçen Bittorrent, dosya paylaşımını daha etkin ve merkezsiz hale getirdi. Tron bunun sonunda kullanıcılar tarafından popülerleşmeye başlasa da, Tron Vakfı’nın hedeflediği tanıtımı gerçekleştiremedi. Ama yine de birçok yatırımcıya kısa sürede ciddi kazançlar sağladı.

Kripto para analizi bu noktada çok önemli, yatırım yapmadan önce temel ve teknik analiz yatırımlarınızın geleceği için son derece faydalı olabilir.

Bittorrent (BTT) Nasıl Satın Alınır?

Bittorrent satın almak için, ilk olarak kripto para borsasında hesap açmanız gerekir. Ardından hesap açtıktan sonra kimlik doğrulama işlemleri yapmanız gerekir. Eğer doğrulama işlemlerindeki adımların tamamı yerine getirilirse kolayca Bittorrent alım satımı gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Lirası ile Bittorrent (BTT) Alma

Türk Lirası ile Bittorrent (BTT) satın almak için Paribu, BTCTürk, Bitexen ve diğer borsalardan kolayca alım gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartıyla Bittorrent (BTT) Satın Alma

 1. Kripto al bölümüne gidin ve ödeme yöntemi olarak kredi kartı seçin.
 2. Ödeme yönteminizi seçtikten sonra para birimi olarak Türk Lirası’nı seçin.
 3. Ardından kaç TL’lik BTT alacağınıza karar verin ve işlem detaylarını onaylayın.
 4. Sonrasında sizden istenen tüm detayları doldurun ve işlemi onaylayın.
 5. İşlemi onayladıktan sonra kredi kartı sizi bankanın ödeme kanalına yönlendirecektir. Bu bölümde bankadan gelen şifreyi doğru yazdıktan sonra eğer işleminiz onaylanırsa Bittorrent alım işleminiz gerçekleşmiştir.

Ama kredi kartı işlemleri yüksek komisyon içerir ve bankalar tarafından çoğunlukla reddedilir.

EFT/Havale Yöntemi ile Bittorrent (BTT) Satın Alma

Borsalardaki ödeme yöntemlerinden biri, bankadan borsa hesabınıza EFT/HAVALE aracılığıyla kendi hesabınıza para göndermektir. Onun için borsanın EFT/Havale seçeneğine tıklayın ve verdiği IBAN numaralarından kendi hesabınıza fon aktarabilirsiniz. Ardından, borsanın sağladığı işlem çiftlerine göre BTT alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yöntem, üçüncü parti uygulamalarında ödeyeceğiniz komsiyon ücretlerini yüksek oranda düşürür ve işlemlerinizin hızla gerçekleşmesini sağlar.

Bittorrent Hakkında Sık Sorulan Sorular

Seeding nedir?

Seeding, Bittorrent protokolünde başka kişilerle dosya paylaşma işlemine denir. 

Torrenting nedir?

Torrenting, kişiler arası dosya paylaşım protokolü olan Bittorrent’te dosya paylaşım yöntemidir. Bu sayede kullanıcılar, merkezi kaynaklara güvenmeden dosya yükleyebilir.

Torrent’ler yasa dışı mı?

Torrent’ler web tarayıcı olarak çalışır ve internet üzerinden kolayca erişebilirsiniz. Bu yüzden torrent’ler ve web tarayıcılar yasaldır.

uTorrent için ücret ödemem gerekir mi?

uTorrent kullanmak için ücret ödemenize gerek yoktur.

Bittorrent Speed hangi işletim sistemlerini destekliyor?

Bittorrent speed Windows 7, 8, 8.1 ve 10’u destekliyor.

Bittorrent Speed’te madencilik aktivitesi var mı?

Bittorrent Speed kullanmak için madencilik yapmanız gerekmez. Aksine işlemlerin hızlanması için BTT token’larını kullanabilirsiniz.

Bittorrent ile ilgili gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Bittorrent gibi popüler altcoin haberleri, analizleri ve rehberlerini web sitemiz Coinkolik üzerinden takip edebilirsiniz.