Yükleniyor...

BlackRock çalışanlarından ETF sürecine tahmin!

BlackRock çalışanları, Bitcoin ETF sürecinin muhtemel olarak 6 ay daha devam edeceğini ifade etti.

blackrock kripto

BlackRock çalışanları, Bitcoin ETF sürecinin muhtemel olarak 6 ay daha devam edeceğini ifade etti.

BlackRock ve Invesco’daki kaynaklara atıfta bulunan  Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’a göre, Borsa Yatırım Fonu (ETF) Şubat 2024’ten önce onaylanabilir. Bitcoin fiyatını direkt olarak destekleyen ETF başvuruları, yakın zamanda ardı ardına gelmişti. Fakat çoğu kısmı, henüz sonuca ulaşmadı. Aralarında en çok beklenti yaratan BlackRock’ın ETF hamlesi ise, 6 ay içinde sonuca kavuşacağı düşünülüyor.

Monochrome Avustralyada Kripto ETFleri Listeleyecek

Galaxy Digital CEO’su, konuyu ele aldı

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ETF konusunu ele alarak, hissedarlara “Spot Bitcoin ETF’leri onaylandıktan sonra, pazar payı kazanmak için büyük bir mücadele edeceğiz.” dedi. Novogratz’a göre ETF, Şubat 2024’ten önce onaylanabilir. Ayrıca Galaxy Digital CEO’su, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) oturduğu için bilinmeyen ETF’nin onayının beklenen zamanlaması hakkında bir yorumunun olmadığını söyledi.

Pazar payı konusunda büyük bir rekabet olacağını belirten Novogratz, ifadelerine ek olarak şunları söyledi;

“Hem BlackRock’un ETF başvurusu yapması hem de açıkçası Invesco Plus Galaxy haberi, onaylandıktan sonra orada pazar payı kazanmak için kediler ve köpekler gibi savaşacağız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner