Yükleniyor...

BlackRock’ın CIO’su: Bitcoin Önemli Ölçüde Yükselebilir

BlackRock'ın CIO'su Rick Rieder, katıldığı Squawk Box programında, Bitcoin'in (BTC) önemli ölçüde artış gösterebileceğini ifade etti:

blackrock 1

BlackRock’ın CIO’su Rick Rieder, katıldığı Squawk Box programında, Bitcoin’in (BTC) önemli ölçüde artış gösterebileceğini ifade etti:

“Önemli ölçüde arttığını görebiliyorum”

El Salvador’un resmi olarak kabul etmesinin ardından 53.000 dolar seviyesini göre Bitcoin, kısa bir süre sonra 42.800 dolara kadar düştü.

Rieder, yukarı yönlü volatiliteye sahip olan varlıkları sevdiğini belirtti. Bununla birlikte Rieder, Bitcoin’in henüz altın ve hisse senetleri gibi bağımsız bir varlık sınıfı olmadığını düşünüyor.

Rieder şu anda lider kripto varlığı portföyü çeşitlendirecek “spekülatif bir araç” olarak lanse ediyor. Şirketinin de ılımlı bir Bitcoin pozisyonuna sahip olduğunu vurguluyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden olan BlackRock, kripto varlıklar konusunda oldukça olumlu bir duruşa sahip. Şirket, kripto madenciliği ile uğraşan şirketlere yüz milyonlarca dolarlık yatırımlar yapmasıyla tanınıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner