Yükleniyor...

Blockchain Geliştiricilerinin Kazancı Arttı

Computer World'ün hazırladığı en yeni rapora göre, Blockchain geliştiricileri altı ay öncesine göre şu an daha fazla kazanıyor.

Blockchain Geliştiricileri Kazanç

Computer World’ün hazırladığı en yeni rapora göre, Blockchain geliştiricileri altı ay öncesine göre şu an daha fazla kazanıyor. Geçtiğimiz altı ay boyunca, yönetim danışmanlığı firması Janco Associates tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, Blockchain geliştiricilerinin yıllık maaşı 4.000 ABD dolarından fazla arttı. Blockchain geliştiricileri için ortalama yıllık kazancı, yıllık 132.000 ABD Doları kazanan yazılım geliştiricilerinden oldukça yüksek. Deneyimli Blockchain geliştiricilerin yıllık kazancı 176.000 ABD dolarına kadar çıktığının belirtelim.

BT Alanının En Çok Kazandıran Meslekleri Arasında Yer Alıyor

Blockchain Geliştiricileri

Bilişim Teknolojileri (BT) alanında Blockchain geliştiricilerine kıyasla veri bilimcileri, veri tabanı yöneticileri, ERP veri mimarları ve ERP veri mühendisleri en yüksek maaş alan pozisyonlar arasında yer alıyor. 2018’in ikinci çeyreğinde yalnızca ERP veri mühendisleri ve veri tabanı yöneticileri Blockchain geliştiricilerinden daha fazla kazandılar. Yılın üçüncü çeyreğinde ise yalnızca EPR mühendisleri Blockchain geliştiricilerinden daha fazla kazandı.

Bu, Blockchain geliştiricilerinin bilişim teknolojilerinde en çok kazandıran bir meslek olduğunu gösteren ilk araştırma raporu değil. 2018 Ekim ayında CCN, Amerika Birleşik Devletleri’nde Blockchain mühendislerinin son zamanların en çok ilgi gören mesleği yapay zeka uzmanları kadar kazandığını ortaya koymuştu. Blockchain mühendislerinin ABD’de ortalama 150 bin ABD doları ile 175 bin ABD doları arasında kazanıyorlar. Yazılım mühendisleri ise ABD’de ortalama 135 bin ABD doları kazanıyorlar. Blockchain geliştiricilerine olan ilginin her geçen gün arttığı net bir şekilde görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner