Anasayfa Haberler Dolaşımdaki Litecoin (LTC) Miktarı 60 Milyona Ulaştı

Dolaşımdaki Litecoin (LTC) Miktarı 60 Milyona Ulaştı

Litecoin ağı arzın 60 milyona ulaşması ile yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Bugün itibariyle 1.560.000. Bloktaki 60. milyon LTC başarıyla çıkarıldı. LitecoinBlockHalf’in verilerine göre, 84 Milyon olan toplam Litecoin (LTC) tedarikinin yüzde 71,5’i şu anda dolaşımda. Blockmanity’in verileri Coinbase’in dolaşımdaki toplam Litecoin arzının yaklaşık yüzde 25’ini elinde bulundurduğunu ortaya koyuyor.

Litecoin Blok Ödülü Yarılanıyor

Litecoin’deki blok ödülü, Ağustos ayında 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşürülecek şekilde ayarlanacak. Blok ödülleri, her 840.000 Bloktan sonra yarı yarıya düşürülüyor. Litecoin’deki toplam tedarikin yüzde 75’e ulaşması veya 3 milyonluk LTC’nin madenciliğinin yapılmasında sonra yarılanma Ağustos ayında gerçekleşecek. Ayrıca Litecoin.com’a göre, 70 milyon arzına 2022’nin ortalarında ulaşılacak. Blok ödülündeki yarılanma, bir kripto paranın arzının düşmesine neden oluyor ve bu beraberinde kripto para üzerindeki satış baskısını da düşürüyor. Konstantinopolis Hard Fork’unun 16 Ocak’ta gerçekleşmesinin ardından Ethereum için blok ödülü de yüzde 33 oranında (3 ETH’den 2 ETH’ye) düşecek.

CoinMarketCap’in verilerine göre, toplam piyasa değeri bakımından şu anda Litecoin (LTC) 8. en değerli kripto para birimi konumda. Haberi hazırladığımız sırada ise 32,13 dolardan işlem görüyordu. Litecoin’in son 24 saatteki değer değişimi ise eksilerde ve yüzde 3,91 oranında değer kaybı yaşandığı görülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ethem Atmacahttps://www.coinkolik.com
Twitch yayıncısı PC oyuncusu, kripto para ve Blockchain sever edebiyat öğretmeni.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
69,254.007.1%