Yükleniyor...

Ethereum Classic %51 Saldırganları Çaldıkları 100 Bin Doları İade Etti

Ethereum Classic'e (ETC) yapılan son %51 saldırısının ardından önemli bir gelişme yalandı.

Ethereum Classic ETC

Ethereum Classic’e (ETC) yapılan son %51 saldırısının ardından önemli bir gelişme yalandı. Borsanın saldırganlarla ile iletişim kurmasından sonra çalınan 100 Bin doların Gate.io’ya iade edildiği açıklandı. Şimdiye kadar Gate.io saldırganlardan haber alamadığını söylemişti. Çalınan fonların bir kısmının iade edilmesinin ardından borsa, hacker’ların beyaz şapkalı olabileceğine inanıyor. Yani saldırganlarının haksız kazanç elde etmeye çalışan biri olmadığı inancı bulunuyor. youtube haberleri

ETC Blockchain’i Saldırılara Karşı Hala Savunmasız

Gate.io, yaptığı analiz sonrasında ETC Blockchain’inin hala saldırılara karşı savunmasız olduğunu ve bu nedenle de platformdaki işlem onay sayısını 4.000’e çıkardığını belirtti. Ayrıca gelişmiş koruma için kesin %51 tespit sisteminin başlatıldığı duyuruldu. Borsa tarafından diğer kripto para borsalarının gelecekte benzer saldırılara karşı kendilerini korumaları için benzer önlemler almaları önerildi. Borsa, daha önce Ethereum Classic’e yapılan %51 saldırısından etkilendiğini ve 40.000 ETC token’ının çalındığını duyurmuştu. Gate.io’nun toplam zararının yaklaşık 200.000 dolar olduğunu hatırlatalım.

Başlangıçta ETC’nin ardından geliştirme ekibi %51 saldırısının gerçek bir saldırı olmadığını iddia etsede saldırı sonradan doğrulandı. Özel bir ETC madencilik havuzunun yakın zamanda saldırıdan bu yana hashpower biriktirdiği tespit edildi. Bu da aynı şeyin yapılmasının planladığı anlamına geliyor. Vertcoin geliştiricisi Gert-Jaap Glasergen, %51 saldırısı ile saldırganın kendi kripto paralarını iki katı oranında harcayabileceğini söyledi. Bu risk ETC’yi borsalar gibi mal ve hizmetler için kabul edenler için geçerli. CoinMarketCap’in verilerine göre Ethereum Classic (ETC), şu anda 4,41 dolardan el değiştiriyor. Saldırı öncesi kripto para birimi 5 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner