Yükleniyor...

Eski BitTorrent Çalışanından “Tron BitTorrent’i İdare Edemiyor” İddiası

Tron kısa süre önce yatırımcılarını çok mutlu etti.

TRON TRX ve Baidu

Tron kısa süre önce yatırımcılarını çok mutlu etti. Tron’un BitTorrent token’ını (BTT) açıklamasından ve TRX’e sahip olan her cüzdanın eşdeğer miktarda BTT alacağını duyurmasından sonra token’ın değeri bir hafta içinde neredeyse yüzde 40 arttı.

Tron’un İşlem Kapasitesi BitTorrent’i Kaldıramayacak Durumda

Kripto paranın durumu veya değeri bir yana, geliştiriciler, Tron’un BitTorrent’in iş yükünü kaldıramayacağına inanıyor. BitTorrent Inc.’in eski baş strateji görevlisi olan Simon Morris, “BitTorrent’te çalışırken Tron’un işlem kapasitesinin BitTorrent’i kaldırma konusunda yeterli olmadığı çok açıktı. Saniyede yüzlerce işlem yapılması gerekiyordu. Sadece içeride de değil. Dışarıda da bu tip saçmalıkları duyduk. Tron’u eritecektik. Kelimenin tam anlamıyla onu yok edecektik.” şeklinde konuştu. Simon Morris ayrıca, Tron Vakfı tarafından satın alınmadan önce BitTorrent’in fonlama ile para kazanmak için kripto para birimlerini araştırdığınıda sözlerine ekliyor.

Bu noktadaki tek fark Tron’un kurucusu Justin Sun’ın pazarlama yeteneğinin bir hayli yüksek olması. Morris’e göre Tron, tam da BitTorrent’in amaçlarına hizmet ediyor. Morris, Tron’un temelde çok ince bir teknolojiye sahip bir pazarlama makinesi olduğunu söylüyor. Haberi hazırladığımız sırada CoinMarketCap’in verilerine göre, Tron’un (TRX) fiyatı 0,025 dolardan el değiştiriyordu. Bununla birlikte kripto para birimi, toplam piyasa değeri bakımından ise ilk 10 kripto para arasında yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner