Anasayfa Borsalar Bittrex Tezgah Üstü (OTC) İşlemlerini Başlattı

Bittrex Tezgah Üstü (OTC) İşlemlerini Başlattı

ABD merkezli kripto para borsası Bittrex, kripto para birimi yatırımcılarının bir takas yerine doğrudan doğruya anlaşmalar yapabilecekleri tezgah üstü ticaret (OTC) işlemlerini başlattı. Coindesk’e göre, OTC, 200 kripto para birimi için destek sağlayacak ve 250.000 doların üzerindeki işlemlerde fiyatlandırma garantisi sunacak.

OTC İşlemlerini Başlatan İlk Kripto Para Borsası Değil

Bittrex, OTC işlemleri sunan ilk şirket değil. Geçtiğimiz yılın sonunda, Coinbase, kurumsal yatırımcılar arasında büyük işlemlerin kolaylaştırılması için tezgah üstü işlemlerini sessizce başlattı. Bir OTC ticaretinde üçüncü taraf bulunmuyor. İşlemler doğrudan yatırımcı ile satıcı arasında gerçekleşiyor. Bu durumda Bittrex müşterileri arasındaki işlemleri yönlendirecek ve hizmet için bir komisyon ücreti alacak.

Nitekim, bu tür platformların oluşturulması ana akım benimseme ve her şey gibi görünebilir, ancak gerçekte OTC işlemleri yüksek değerli işlem hacimlerini korumak ve borsa tarafından maruz kalınan riski azaltmak için kullanılan köklü bir finansal işlem aracıdır. Bu nedenle, herhangi bir sıradan kripto para birimi yatırımcısının OTC ticaret hizmetlerini kullanması pek olası değildir.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları