Yükleniyor...

BlockFi, Yatırımcılarını Tedirgin Ediyor

Kripto borç verme platformu BlockFi, para çekme işlemlerini durdurmasının ardından yatırımcılarından teminat talep etmeye başladı.

BlockFi Yatirimcilarini Tedirgin Ediyor

Kripto borç verme platformu BlockFi, para çekme işlemlerini durdurmasının ardından yatırımcılarından teminat talep etmeye başladı.

Kripto para borsası FTX’in çökmesiyle birlikte, etkilenen şirketlerin zararları büyümeye devam ediyor. Özellikle FTX ile bağlantısı olan şirketler, iflaslardan korunmanın yollarını arıyor. Çoğu şirket, yatırımcılarının varlıklarını geri ödemede sıkıntılar yaşıyor. Yatırım varlık yönetim şirketleri ve kripto borç verme platformları yeni likidite bulmanın yollarını arıyor. Ancak, tüm bu koşuşturmanın ötesinde yatırımcılar tedirginlik yaşadı. Bu şirketlerden birisi olan BlockFi, yatırımcılarından teminat talep etmeye başladı.

BlockFi, Teminat ve Yatırım Talep Ediyor

BlockFi, geçtiğimiz hafta FTX olaylarını gerekçe göstererek para çekme işlemlerini durdurdu. Varlıklarını kurtarmak isteyen yatırımcılar, şirketten yeni bir mesaj aldı.

BlockFi, bir müşterisine gönderdiği mailinde yeni bir yatırım ve teminat talep etti. Şirket bu talebi, marjı iyileştirmenin en iyi yolunun krediye teminat vermek olacağı yönünde iletti. Ayrıca şirket, müşterisine cüzdanına kripto para yatırmasını ve teminat oluşturmasını bildirdi.

Yıl sonuna kadar izinli olan BlockFi kurucusu ve CEO’su Zac Prince, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Şirketin yatırımcıları, yaşanan olaylardan dolayı güven kaybı ve tedirginlik yaşıyor. Müşterilerine tüm işlemleri sorunsuz gerçekleştireceğini belirten şirketin, teminat talebinde bulunması dikkat çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner