Yükleniyor...

Block’un Bitcoin Gelirinde, %6’lık Bir Düşüş Yaşandı

ABD merkezli dijital ödeme şirketi Block'un Bitcoin gelirleri, yılın ikinci çeyreğinde %6 oranında düştü.

dorsey

ABD merkezli dijital ödeme şirketi Block’un Bitcoin gelirleri, yılın ikinci çeyreğinde %6 oranında düştü.

Twitter eski CEO’su Jack Dorsey’in şirketi Block’un Bitcoin gelirleri, ikinci çeyrekte yıllık bazda %6 oranında düşere 4,4 milyar dolar seviyesine geriledi. Wall Street’in 4,35 milyar dolarlık gelir beklentisine karşın, çeyrek boyunca 208 milyon dolarlık zarara uğradı.

Sonuçların ardından Block’un hisseleri Perşembe günü mesai sonrası işlemlerde %5.35’lik bir düşüş yaşayarak 84.90 seviyesine geriledi.

Şirketin 2021 yılının aynı dönemindeki Bitcoin gelirleriyse %62’lik bir artışla 4,42 milyar dolar seviyesini görmüştü.

Jack Dorsey’in şirketi, bu düşüşe ana etmen olarak Bitcoin fiyatındaki düşüşle birlikte, tüketicilerin Bitcoin’e olan talebinin azalmasını gösterdi.

Block, hissedarlara göndermiş olduğu mektupta, “Cash App, 2022 yılının ikinci çeyreğinde sırasıyla yıllık %34 ve %24’lük düşüşle 1,79 milyar dolarlık Bitcoin geliri ve 41 milyon dolarlık Bitcoin karı sağladı” ifadelerini kullandı.

Şirketin açıklamasına göre Bitcoin geliri ve brüt karı, 3 yıllık CAGR bazında ise %143 ve %168 artış gösterdi. Block, önümüzdeki çeyreklerde de fiyat hareketlerine ve varlığa olan talep doğrultusunda Bitcoin geliri ve brüt kar konusunda dalgalanma yaşanmasını bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner