Yükleniyor...

Blockware Analisti, Kripto Piyasasının Yeni Bir Paradigmaya Sahip Olduğunu Düşünüyor

Blockware analisti ve kripto topluluğunun önemli ismi Will Clemente, kripto piyasasının yeni bir paradigmaya sahip olduğunu düşünüyor.

kripto

Blockware analisti ve kripto topluluğunun önemli ismi Will Clemente, kripto piyasasının yeni bir paradigmaya sahip olduğunu düşünüyor.

ABD’de işgücü piyasasının durumuna ilişkin yayınlanan rapora göre, ülkede işsizlik oranı Temmuz ayında %3,5 seviyesine geriledi. Bu, Şubat 2020’den beri en düşük seviye olduğun anlamına geliyor. Bu olumlu gelişmeye rağmen kripto piyasası dahil tüm piyasalar bu habere kötü tepki verdi.

Will Clemente, bu olumsuz tepkinin sebeplerini açıkladı.

Analista göre, ekonomik göstergedeki olumlu değişikliğe olumsuz bir tepki verilmesi, yeni piyasa paradigmasının bir sonucudur. Özellikle kripto para piyasası gibi riskli piyasalar, bunun en önemli sebebidir. Clemente’ye göre, kötü haberlerin piyasalar için iyi bir haber olduğu bir noktaya ulaşılmış durumda.

Clemente’e göre ekonomiye ilişkin gelen iyi haberler, Fed’in kötü para politikasını daha fazla sıkılaştıracağı anlamına gelirken, kötü gelişmeler durumun düzeltilmesi için çalışılacağını ortaya koyuyor. Bu da piyasaların bir süre nefes alabileceği manasına geliyor.

Kripto Piyasası Ne Durumda?

Bitcoin şu anda 22.600 dolar ve 23.000 dolar arasında bulunmayı sürdürüyor. Bu konsolidasyon devam ettiği takdirde, hedefin 24.000 dolar olacağı 23.500-23.700 arası seviyenin test edilmesi beklenebilir.

Yazı kaleme alındığı sırada Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 22,810 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner