Anasayfa Bitcoin (BTC) Blok Ödüllerindeki Yarılanma Bitcoin için Sonun Başlangıcı Olabilir!

Blok Ödüllerindeki Yarılanma Bitcoin için Sonun Başlangıcı Olabilir!

Bitcoin blok ödülü yarılanmasına 320 günden az kaldı. Yarılanma öncesi ve sonrası Bitcoin’in fiyatının ne olacağı merak konusu. Bununla birlikte madencilerin yarılanma sonrası zarar etmemek için madencilik faaliyetlerini noktalayacakları konuşuluyor.

Yarılanma, Bitcoin protokolünde kodlanmış ve madencilerin kazandıkları Bitcoin miktarının azaltılmasıdır. Önümüzdeki yılın Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanma sonrası Bitcoin blok ödülü 12.5 BTC’den 6.5 BTC’ye düşürülecek.

Ünlü kripto para analisti Tone Vays, yarılanmaya ilişkin kötü senaryosunu paylaştı:

Teknik olarak bundan sonrası için 5.000 doların altı mümkün gözükmüyor. En kötü senaryo ise yarılanma sonrası fiyatların 5.000 dolara düşmesi ve zarar eden madencilerin yüzde 70’inin madencilik faaliyetlerine son vermesidir. Ardından Bitcoin fiyatı düşmeye devam eder ve en sonunda Bitcoin ölür.

Analist, buna ek olarak yarılanmanın Bitcoin’in ekosistemindeki rolünü güçlendireceğine, Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) gibi altcoinlerin ise Bitcoin karşısında değer kaybedeceğini düşünüyor. Vays’e göre, altcoinler asla bir değer deposu olmayacaklar ve Bitcoin’e karşı değer kaybedecekler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları