Anasayfa Bitcoin (BTC) Blok Ödüllerindeki Yarılanma Bitcoin için Sonun Başlangıcı Olabilir!

Blok Ödüllerindeki Yarılanma Bitcoin için Sonun Başlangıcı Olabilir!

Bitcoin blok ödülü yarılanmasına 320 günden az kaldı. Yarılanma öncesi ve sonrası Bitcoin’in fiyatının ne olacağı merak konusu. Bununla birlikte madencilerin yarılanma sonrası zarar etmemek için madencilik faaliyetlerini noktalayacakları konuşuluyor.

Yarılanma, Bitcoin protokolünde kodlanmış ve madencilerin kazandıkları Bitcoin miktarının azaltılmasıdır. Önümüzdeki yılın Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanma sonrası Bitcoin blok ödülü 12.5 BTC’den 6.5 BTC’ye düşürülecek.

Ünlü kripto para analisti Tone Vays, yarılanmaya ilişkin kötü senaryosunu paylaştı:

Teknik olarak bundan sonrası için 5.000 doların altı mümkün gözükmüyor. En kötü senaryo ise yarılanma sonrası fiyatların 5.000 dolara düşmesi ve zarar eden madencilerin yüzde 70’inin madencilik faaliyetlerine son vermesidir. Ardından Bitcoin fiyatı düşmeye devam eder ve en sonunda Bitcoin ölür.

Analist, buna ek olarak yarılanmanın Bitcoin’in ekosistemindeki rolünü güçlendireceğine, Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) gibi altcoinlerin ise Bitcoin karşısında değer kaybedeceğini düşünüyor. Vays’e göre, altcoinler asla bir değer deposu olmayacaklar ve Bitcoin’e karşı değer kaybedecekler.

“En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
49.104,810.45%