Yükleniyor...

Blok Ödüllerindeki Yarılanma Bitcoin için Sonun Başlangıcı Olabilir!

Bitcoin blok ödülü yarılanmasına 320 günden az kaldı.

Bitcoin Yarılanma

Bitcoin blok ödülü yarılanmasına 320 günden az kaldı. Yarılanma öncesi ve sonrası Bitcoin’in fiyatının ne olacağı merak konusu. Bununla birlikte madencilerin yarılanma sonrası zarar etmemek için madencilik faaliyetlerini noktalayacakları konuşuluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yarılanma, Bitcoin protokolünde kodlanmış ve madencilerin kazandıkları Bitcoin miktarının azaltılmasıdır. Önümüzdeki yılın Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanma sonrası Bitcoin blok ödülü 12.5 BTC’den 6.5 BTC’ye düşürülecek.

Ünlü kripto para analisti Tone Vays, yarılanmaya ilişkin kötü senaryosunu paylaştı:

Teknik olarak bundan sonrası için 5.000 doların altı mümkün gözükmüyor. En kötü senaryo ise yarılanma sonrası fiyatların 5.000 dolara düşmesi ve zarar eden madencilerin yüzde 70’inin madencilik faaliyetlerine son vermesidir. Ardından Bitcoin fiyatı düşmeye devam eder ve en sonunda Bitcoin ölür.

Analist, buna ek olarak yarılanmanın Bitcoin’in ekosistemindeki rolünü güçlendireceğine, Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) gibi altcoinlerin ise Bitcoin karşısında değer kaybedeceğini düşünüyor. Vays’e göre, altcoinler asla bir değer deposu olmayacaklar ve Bitcoin’e karşı değer kaybedecekler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x