Yükleniyor...

Bloomberg: Anahtar Göstergeler Bitcoin Fiyatının Düşebileceğini Gösteriyor

Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre, anahtar fiyat hareketi göstergeleri Bitcoin fiyatının düşebileceğini gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı 1

Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre, anahtar fiyat hareketi göstergeleri Bitcoin fiyatının düşebileceğini gösteriyor.

Raporda “Bitcoin için uzun vadeli alım talebini işaret eden teknik göstergeler bozuluyor” ve bu nedenle alım baskısı artabilir. Bloomberg, seminal kripto’nun Hareketli Ortalama Yakınsama Ayrışması (MACD) göstergesinin Şubat ayının ortasından bu yana aşağı yönlü hareket ettiğini belirtiyor.

MACD, bir menkul kıymeti fiyatının iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren ve trendi izleyen bir momentum göstergesi.

Bitcoin 4.000 dolar seviyesini önceki haftalarda birkaç kez test etti, ancak henüz önemli bir süre boyunca bu seviyenin üstünde tutunmayı başaramadı. Bloomberg, Bitcoin bu seviyeyi geçene kadar satış baskısı ile karşı karşıya kalacağının muhtemel olduğunu belirtiyor. Bloomberg analisti Mike McGlone şöyle diyor:

“Tüm endüstri daha düşük fiyatlara gitme yolunda olgunlaştı. Koşullar bir önceki yılın Kasım ayına benziyor. Fiyatlar dar aralıklarla güçleniyor.”

Diğer endüstri uzmanları, yatırımcıların paralarını altcoin’leri taşımak için Bitcoin’i beklediklerini belirtti. EToro kıdemli piyasaya analisti Mati Greenspan şunları söyledi:

“Sadece şu anda yatırımcıların bazıları küçük token’larda daha fazla potansiyel görüyorlar. Kripto kışın doruğuna yaklaştığımız şu dönemde yani son birkaç hafta içinde muhteşem kazançlar sağlayan bazı altcoin’ler olduğunu görüyoruz.”

CoinMarketCap’in verilerine göre, Bitcoin fiyatı şu anda 3.915 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin fiyatı son 24 saatte yüzde 0,41 arttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner