Yükleniyor...

Bloomberg Analisti: Bitcoin (BTC) Fiyatı 10.000 Doları Aşacak Çünkü…

Bitcoin (BTC) için 2019'un ikinci yarısı güzel geçmiyor ve Haziran ayında 14.

Bitcoin Bloomberg

Bitcoin (BTC) için 2019’un ikinci yarısı güzel geçmiyor ve Haziran ayında 14.000 doları görmesinin ardından yüzde 50’ye yakın kayıpla şu sıralar 7.400 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin (BTC) bu dönemde Çin’in kripto paralara olan baskını artırması, ellerindeki kripto paraları satarak güçlü satış baskısının oluşmasına neden olan ponzi şemalarının da etkisiyle 6.500 dolar seviyesine kadar geriledi.

Can sıkıcı gelişmelere rağmen Bloomberg’den Mike McGlone, bazı faktörlerin bir araya gelmesiyle Bitcoin’in (BTC) “2020 ve sonraki on yıla” olumlu bir görünümde gittiğine inanıyor ve tüm bu karmaşanın Bitcoin’i (BTC) yakın gelecekte beş basamaklı aralığa geri getirebileceğini belirtiyor.

Bitcoin’in (BTC) 10.000 Doları Aşmasını Destekleyecek Faktörler

McGlone, yakın gelecekte 6.500 doların önemli destek seviyesi olarak yerini koruduğu sürece Bitcoin (BTC) için güçlü bir boğa koşusunun hızla inşa edildiğine inanıyor. Analist aslında Bitcoin’in (BTC) 10.000 dolarlık ana direnci kırmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu söylemek istiyor çünkü buna inanması için bazı makul gerekçelere sahip.

Birincisi, altının yaptığı ralli gibi Bitcoin de (BTC) bir ralli yapmalı. Değerli metal şu anda düşüş eğiliminde olsa da ticaret savaşının ortasında geçen yaz zirveye ulaştı, makro resim 2020’ye doğru giderken altını (ve böylece Bitcoin’i) desteklemeye başlayabilir; geleneksel sistemde olası bir durgunluk, Hong Kong ve Sincan nedeniyle ticaret savaşının yeniden kızışması ve diğer temel sorunlar alternatif varlıkların fiyatını artırabilir.

İkincisi, McGlone kripto para biriminin kitlesinin olarak benimsenmesi ve sabit bir tedarik ile rüzgarı arkasına aldığını belirtiyor. Bu konuda McGlone, Bitcoin’in (BTC) kripto varlıklar arasında benimsenme yarışını kazanan taraf olduğunu ve giderek daha az bulunan bir varlık olduğuna dikkat çekerek bunun fiyatını artırdığını belirtiyor. McGlone, 2020’deki yarılanmanın basit arz-talep teorisine dayanan bir piyasada arz şokuna neden olacağı fikrini de destekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner