Anasayfa Bitcoin Haberleri Bloomberg Analisti: Bitcoin (BTC) Fiyatı 10.000 Doları Aşacak Çünkü...

Bloomberg Analisti: Bitcoin (BTC) Fiyatı 10.000 Doları Aşacak Çünkü…

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) için 2019’un ikinci yarısı güzel geçmiyor ve Haziran ayında 14.000 doları görmesinin ardından yüzde 50’ye yakın kayıpla şu sıralar 7.400 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin (BTC) bu dönemde Çin’in kripto paralara olan baskını artırması, ellerindeki kripto paraları satarak güçlü satış baskısının oluşmasına neden olan ponzi şemalarının da etkisiyle 6.500 dolar seviyesine kadar geriledi.

Can sıkıcı gelişmelere rağmen Bloomberg’den Mike McGlone, bazı faktörlerin bir araya gelmesiyle Bitcoin’in (BTC) “2020 ve sonraki on yıla” olumlu bir görünümde gittiğine inanıyor ve tüm bu karmaşanın Bitcoin’i (BTC) yakın gelecekte beş basamaklı aralığa geri getirebileceğini belirtiyor.

Bitcoin’in (BTC) 10.000 Doları Aşmasını Destekleyecek Faktörler

McGlone, yakın gelecekte 6.500 doların önemli destek seviyesi olarak yerini koruduğu sürece Bitcoin (BTC) için güçlü bir boğa koşusunun hızla inşa edildiğine inanıyor. Analist aslında Bitcoin’in (BTC) 10.000 dolarlık ana direnci kırmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu söylemek istiyor çünkü buna inanması için bazı makul gerekçelere sahip.

Birincisi, altının yaptığı ralli gibi Bitcoin de (BTC) bir ralli yapmalı. Değerli metal şu anda düşüş eğiliminde olsa da ticaret savaşının ortasında geçen yaz zirveye ulaştı, makro resim 2020’ye doğru giderken altını (ve böylece Bitcoin’i) desteklemeye başlayabilir; geleneksel sistemde olası bir durgunluk, Hong Kong ve Sincan nedeniyle ticaret savaşının yeniden kızışması ve diğer temel sorunlar alternatif varlıkların fiyatını artırabilir.

İkincisi, McGlone kripto para biriminin kitlesinin olarak benimsenmesi ve sabit bir tedarik ile rüzgarı arkasına aldığını belirtiyor. Bu konuda McGlone, Bitcoin’in (BTC) kripto varlıklar arasında benimsenme yarışını kazanan taraf olduğunu ve giderek daha az bulunan bir varlık olduğuna dikkat çekerek bunun fiyatını artırdığını belirtiyor. McGlone, 2020’deki yarılanmanın basit arz-talep teorisine dayanan bir piyasada arz şokuna neden olacağı fikrini de destekliyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,336TakipçilerTakip Et
613AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar