Yükleniyor...

Bloomberg’den Bitcoin (BTC) için Umutları Zedeleyen Fiyat Analizi!

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet istikrar kazanmaya başladı ve 7.

Bloomberg Bitcoin BTC Fiyatı için Umutları Zedeleyen Değerlendirme

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet istikrar kazanmaya başladı ve 7.000 ile 7.800 dolar aralığında işlem görmeye başladı. Bu konsolidasyon makro ölçekteki kırılganlığından dolayı ne boğa ne de ayı eğiliminde olsa da Bloomberg bunun dibin görüleceğinin bir işareti olabileceğini ileri sürdü.

Bitcoin Dibi Gördü mü, Görecek mi?

Bitcoin 6.500 Dolar

Bloomberg, “Bitcoin Düşüş Eğilimi Devam Ederken Bekle ve Gör Modunda” başlıklı makalesinde, Bitcoin fiyatının 10 Mayıs’ta oluşan ilk CME vadeli işlemler boşluğunun destek seviyesinin üstünde dengelenmesiyle birlikte, Çin’den gelen haberle 10.500 dolara yükselen rallinin ardından gördüğü 6.500 dolar geri dönebilme potansiyelinin bulunduğuna dikkat çekiyor.

Bloomberg, kripto para biriminin Haziran ayının sonlarında 14.000 dolara yakın noktaya ulaştığında oluşturduğu düşen kanal formasyonu içinde kalmaya devam ettiğini belirtti. Bloomberg, kripto para biriminin kanalın üzerinde kırılmasının önemini vurgulayarak, Bitcoin’in olumlu momentumu yeniden kazanması için bu düşüş trendinden kurtulması gerektiğine vurgu yapıyor.

Daha önce Bloomberg analistlerinden Mike McGlone, Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkmasının sadece zaman meselesi olduğu tahmininde bulunmuş, makroekonomik kargaşayı ve altındaki rallinin Bitcoin boğa koşusunu destekleyeceğini düşünerek bu iyimser tahminde bulunduğunu ifade etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner