Yükleniyor...

Bloomberg’e Göre İnsanlar Altın Gibi Bitcoin Biriktiriyor

2020 yılının ilk düzeltmesini yapan Bitcoin, 3 Ocak 2020 sabahında 6.

Bitcoin ve Altın

2020 yılının ilk düzeltmesini yapan Bitcoin, 3 Ocak 2020 sabahında 6.900 dolar seviyesine kadar geriledi ve ardından gelen tepki alımları ile hızlı bir şekilde 7.000 doların üstüne çıktı. Bu yazının kaleme alındığı sırada ise 7.367 dolardan işlem görüyor. Bu düzeltme ile bir kez daha Bitcoin için 7.000 doların güçlü bir destek seviyesi olduğu görülmüş oldu.

Bitcoin 2019’u yılının ilk gününe kıyasla yüzde 95 değer kazanarak kapattı. Bloomberg TV’den Eric Lam, son videosunda Bitcoin’in geçmiş 10 yıl içerisindeki serüvenini izleyicileri ile paylaştı. Lam, Bitcoin’in 10 yıl içerisinde yüzde 9 milyon değer kazandığını ifade ediyor. Belki bir daha benzer biçimde değer kazanması şu an için ihtimal dahilinde değil ama yine de insanların Bitcoin’i değerli bir yatırım aracı olarak gördükleri kesin.

İnsanlar şimdilik Bitcoin’i dolar alternatifi bir para birimi olarak görmüyorlar. Sokakta Bitcoin, dolar alternatifi gibi alışverişlerde kullanılmıyor. Bunun yerine insanlar Bitcoin’i altın gibi biriktiriyor ve yatırım aracı olarak kullanmayı tercih ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner