Yükleniyor...

Bloomberg: Nasdaq’ın Bitcoin Vadeli İşlemleri 2019’un İlk Çeyreğinde Başlayacak

ABD'nin önde gelen borsalarından Nasdaq bir süredir Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmayı planlıyor ve Bloomberg'e göre vadeli işlemlerin başlatılması 2019'un ilk çeyreğinde gerçekleşecek.

Nasdaq Bitcoin Vadeli İşlemleri

ABD’nin önde gelen borsalarından Nasdaq bir süredir Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmayı planlıyor ve Bloomberg’e göre vadeli işlemlerin başlatılması 2019’un ilk çeyreğinde gerçekleşecek. Bloomberg, haberinde konuya yakın iki ismi kaynak göstererek Bitcoin vadeli işlemlerinin önümüzdeki yılın başlarında lansmanın yapılacağının altını çiziyor.

Bu hareket, son 13 ayın en düşük seviyesini gören Bitcoin (BTC) için vadeli işlemlerin test edilmesinin başlangıcını temsil ediyor.

İsmi açıklanmayan iki kaynağa göre Nasdaq, vadeli işlemleri başlatmadan önce ABD’nin ana borsa düzenleyicilerinden olan Emtia Vadeli İşlemleri Ticareti Komisyonu’nun [CFTC] kaygılarını gidermek için çalışıyor.

Bir yıldan bu yana Nasdaq’ın Bitcoin vadeli işlemlerini başlatacağı konuşuluyor. CBOE ve CME Group, Kasım 2017’nin sonları için lansman tarihini belirlemişti, ancak işler yolunda gitmedi ve vadeli işlemlerin başlatılma tarihi ertelenmişti.

Nasdaq’ın bu önemli adımı 24 Ocak’da fiziksel Bitcoin vadeli işlemlerin başlatılacağını duyuran Bakkt da dahil olmak üzere geleneksel finans sektöründeki birçok büyük rakibin benzer atılımlarını takip ediyor. Dev borsaların attığı bu adımlarla Bitcoin’in fiyatında yukarı yönlü bir hareketliliğin yaşanması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner