Yükleniyor...

BKM’den Eğitim Sertifikalarını Blockchain’e Taşıyan Proje: belgem.io

Bankalararası Kart Merkezi, Microsoft Türkiye ve Veri Park Türkiye ortaklığında geliştirilen, eğitim sertifikalarını Blockchain tabanlı dijital dünyaya taşıtan Belgem.

Blockchain Ölçekleme Problemi

Bankalararası Kart Merkezi, Microsoft Türkiye ve Veri Park Türkiye ortaklığında geliştirilen, eğitim sertifikalarını Blockchain tabanlı dijital dünyaya taşıtan Belgem.io projesini yayınladı.

Belgem.io, eğitim kurumları tarafından adınıza tanımlanan sertifikaları özel bir Ethereum Blockchain’i üzerinde güvenle saklıyor. Daha sonra bu sertifikalar görüntülenebiliyor veya paylaşılabiliyor. Üstelik asimetrik kriptografi ile doğrulanabilen bu dijital sertifikaları özgeçmişinize, LinkedIn profilinize ekleyebiliyor, dilediğiniz kişi ve kurumla paylaşabiliyorsunuz.

Belgem.io BKM

Kısacası belgem.io, Blockchain teknolojisinden güç alan dijital belge platformu olarak karşımıza çıkıyor.

Belgem.io’ya kayıt olabilmek için site üzerinden özel olarak türetilen QR kodunu BKM Express uygulamasına okutarak 1 TL bağış yapmak gerekiyor. Bunun karşılığında  doğrulanmış ad, soyad ve T.C. kimlik numarası bilgileri alınıyor. Daha sonrasında ise e-posta, cep telefonu ve şifre bilgilerinizi girerek kaydınızı tamamlayabiliyorsunuz.

Bankalararası Kart Merkezi, dijital dünyada kimliklendirme ve yetkilendirme gibi konular için yeni fırsatlar sunan ve bu konularda merkezi yöneticilere duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran bir teknoloji olan Blockchain’i proje aracılığıya deneyimlediğini söylüyor.

Proje sayfasına ulaşmak, daha detaylı bilgi alabilmek ve kayıt yaptırabilmek için buradan devam edebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner