Yükleniyor...

BlueWallet, Lightning Node Bağlantısını Sonlandırıyor

BlueWallet, LndHub ile bağlantısını kesme kararı alırken, bu kararla birlikte kendi kendine saklama çözümlerini ve daha fazla ademi merkeziyetçiliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

lightning

BlueWallet, LndHub ile bağlantısını kesme kararı alırken, bu kararla birlikte kendi kendine saklama çözümlerini ve daha fazla ademi merkeziyetçiliği teşvik etmeyi amaçlıyor. 

Yapılan resmi açıklamaya göre BlueWallet, LndHub ile olan Lightning node bağlantısını sonlandırıyor. BlueWallet, Bitcoin Lightning Network’ün BlueWallet kullanıcılarının hizmetlerini kullanmaya devam etmek için node’lara bağlanması gerekiyor. 

“Kullanıcılar Varlıklarını En Kısa Zamanda Taşımalılar”

Değişiklik hakkında tweet atan Lightning geliştiricisi Calle, şu ifadeleri kullandı: “En önemli şey, insanların paniğe kapılmaması ve aniden noob’ların zincir üzerindeki fonlarını ya da yanlış Lightning bakiyelerini taşımamasıdır.” 

Lightning Network, Bitcoin üzerine inşa edilmiş bir Katman-2 ödeme çözümüdür. Lightning Network, genelikle bir lightning cüzdanı kullanarak satoshis ya da sata adı verilen küçük miktarlarda Bitcoin göndermek için kullanılır. 

BlueWallet, 42 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip ve tanınmış Bitcoin yatırımcıları tarafından sıklıkla tavsiye edilen popüler bir lightning cüzdanıdır. Amboos’un verilerine göre en büyük kanalı 4 BTC kapasiteye sahiptir. 

Calle sözlerine şöyle devam etti: “Hesap kapatılıyor, LndHub ya da BlueWallet’ın kendisi değil. Buradaki hesap BlueWallet ekibi tarafından kullanılıyor fakat artık bunu yapmak istemiyorlar.” Kullanıcılar hala sat’larını çekebilecek olsalar da, LndHub düğümünde yeni lightning cüzdanları oluşturmak veya mevcut cüzdanları yeniden doldurmak artık mümkün olmayacak. BlueWallet yaptığı duyuruda, BlueWallet’ın lightning düğümüne bağlı sat’ları olan kullanıcıların bunları mümkün olan en kısa sürede taşımaları gerektiğini duyurdu. 

Hizmet 30 Nisan tarihinde sona erecek, bu nedenle BlueWallet kullanıcılarının sat’larını seçtikleri başka bir hizmete veya cüzdana taşımaları oldukça önemlidir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner