Yükleniyor...

BNB Chain, Web3 Geliştiricileri Yetiştirmeyi Planlıyor

BNB Chain, 2022 yılında Latin Amerika’da 30 bin yeni Web3 geliştiricisi yetiştirmeyi hedefliyor.

BNB Chain Web3 Gelistiricileri Yetistirmeyi Planliyor 1

BNB Chain, 2022 yılında Latin Amerika’da 30 bin yeni Web3 geliştiricisi yetiştirmeyi hedefliyor.

Kripto borsası Binance tarafından oluşturulan bir blokchain ağı olan BNB Chain ve Latin Amerika odaklı eğitim platformu Platzi, bölge için bir Web3 geliştirme kursu başlatacaklarını duyurdu.

BNB Chain, 30 Bin Web3 Geliştiricisi Yetiştirecek

BNB, kriptoyla ilgili faaliyetler için bir merkez olmaya devam ederken, Latin Amerikalı öğrenciler için bir Web3 geliştirme kursu başlatmaya hazırlanıyor. Kursun yılsonuna kadar 30 bin öğrencinin erişimine açılması hedefleniyor.

Bu girişimle bölgedeki blockchain teknolojisinin ve Web3 eğitiminin daha geniş bir şekilde benimsenmesi sağlanıyor. Sektörün büyümesine katkıda bulunacak kursun açılma nedenleri arasında, yerel yönetimlerden gelen belirsiz düzenlemeler, erişilebilirlik ve eğitim eksikliği yer alıyor.

Kursun, geliştiricilerin becerilerini geliştirmeye odaklandığını Cointelegraph‘a söyleyen BNB Chain yatırım direktörü Gwendolyn Regina, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Web2 geliştiricilerinin BNB Chain ile Web3 üzerinde geliştirmeleri için sunulan başlıca eğitim kaynağı olacak. BNB Chain üzerinde Web3 araçları oluşturmak için kaynaklara erişilebilirliği artırırsak, bölgenin kalkınmasını önemli ölçüde destekleyebiliriz.”

Yeni BNB Chain kursuna katılımın teşvik edilmesi amacıyla; bu Eylül ayında Kolombiya, Bogota’daki BNB Chain Geliştirme Kampına katılanlar, yeni çevrimiçi kurs için burs şansına sahip olacaklar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner