Yükleniyor...

BNB, OKB, FTT ve HT Yeni ATH’ler Belirledi! Yerel Token Sezonu mu Başlıyor?

Dört eşzamanlı ATH, gün içinde borsaların yerel token'larıyla birlikte kaydedildi.

all time high 898x505 1

Dört eşzamanlı ATH, gün içinde borsaların yerel token’larıyla birlikte kaydedildi. Peki bu daha önce oldu mu?

Bu sabah kripto piyasalarında son derece nadir bir olay meydana geldi. En önemli kripto para borsalarının dört “yerel token’ı -Binance Coin (BNB), OKEx Coin (OKB), FTX Token (FTT) ve Huobi Token (HT)- tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardı.

Bugün merkezi kripto para borsalarının temel yerel token’ları benzersiz bir yükselişe tanık oldu. Bu alanın dört önemli temsilcisi aynı anda yeni rekorlar kırdı. Binance Coin, parabolik rallisini genişleterek nefes kesici bir biçimde 194 dolar seviyesine ulaştı. BNB fiyatı son beş haftada altı kat arttı. Bu arada, OKEX Coin (OKB) tarihinde ilk kez 10 dolar seviyesini kırdı.

Huobi Global kripto para hizmetleri ekosisteminin yerel token’ı olan Huobi Token (HT), aynı şeyi 15 dolar seviyesinde yaptı. 1 Ocak 2021’den bu yana değeri üç katından fazla arttı. Son olarak, Sam Bankman-Fried’s FTX’inin yerel kripto token’ı olan FTT, 25 dolarlık psikolojik direnci aşarak önemli bir şey başarmış oldu.

Daha önceki boğa koşusu sırasında “borsa token’ları” gözlerden kaçmıştı. 2019-2020’de, borsa kripto paraları, merkezi olmayan finansal protokollerin yerel yönetim varlıkları olan “DeFi tokenleri” ile değiştirilmeden önce “kripto kışının” en iyi performans gösterenleri haline geldi.

Bu Daha Önce Hiç Oldu mu?

Modern “borsa token’larının” çoğu 2017 coşkusu sırasında mevcut değildi. Bu arada, piyasada altcoin’lerin çoğu için benzer günler yaşanmıştı. 2018 Ocak ayının başlarında, XRP, Cardano (ADA) ve Stellar Lumens (XLM) adı verilen en büyük üç altcoin, neredeyse aynı anda tüm zamanların en yüksek değerlerini yazdırdı.

Ayrıca, ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 13 Ocak 2018’de üç yılın en yüksek seviyesini belirledi. Bu ATH, yakın zamanda aşıldı. Yazının yazıldığı sırada ETH 1900 doların üzerinde destek bulmaya çalışıyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner