Yükleniyor...

Dünyanın En Zengin Dördüncü İsmi Bill Gates Bitcoin (BTC) Hakkındaki Fikrini Değiştirdi

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, CNBC’den Andrew Ross Sorkin ile yaptığı röportajda Bitcoin (BTC) hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

dunyanin en zengin dorduncu ismi bill gates bitcoin btc hakkindaki fikrini degistirdi 2

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, CNBC’den Andrew Ross Sorkin ile yaptığı röportajda Bitcoin (BTC) hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Gates, Bitcoin hakkındaki düşüncesini nötr olarak değiştirdi.

Ayrıca dünyanın en zengin dördüncü ismi olan Gates, hala Bitcoin’e sahip olmadığını söylüyor:

“Bitcoin sahibi değilim… Tarafsız bir görüşe sahibim.”

Gates, parayı dijitalleştirmenin ve işlemlerin maliyetini düşürmenin önemini kabul ediyor:

“Bence parayı daha dijital bir forma taşımak ve işlem maliyetlerini düşürmek, Gates Vakfı’nın gelişmekte olan ülkelerde yaptığı bir şey.”

Sert Eleştirilerde Bulunmuştu

Gates, Mayıs 2018’de lider kripto para birimine yönelik sert eleştirilerde bulunmuştu:

“Bir varlık sınıfı olarak hiçbir şey üretmiyorsunuz ve bu nedenle yükselmesini beklememelisiniz. Bu “büyük aptal teorisi” türü bir yatırımdır.”

Bitcoin bu yorumdan bu yana neredeyse yüzde 500 artmış olsa da, Microsoft kurucu ortağı, rallinin esas olarak “çılgınlıktan” kaynaklandığına inanıyor ve gelecekteki fiyatını tahmin etmeyi reddediyor:

“Bitcoin, bir çılgınlığa veya bu türden şeylere dayanarak yukarı ve aşağı gidebilir. Bunun nasıl ilerleyeceğini tahmin etmenin bir yolu yok.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner