Yükleniyor...

Boğa Koşusuna Başlayan Bitcoin’de (BTC) Yön Neresi?

Bitcoin, 27 Temmuz’da 10.000 doların üzerinde bir ilk kırılmadan sonra 11.000 doları ihlal etti

Boğa Koşusuna Başlayan Bitcoin’de BTC Yön Neresi

Bitcoin, 27 Temmuz’da 10.000 doların üzerinde bir ilk kırılmadan sonra 11.000 doları ihlal etti. Bitcoin (BTC) şu anda 10.950 dolar civarında işlem görüyor ve 12.300 dolara kadar herhangi bir direnç seviyesi gözükmüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Günlük işlem hacmi önemli ölçüde arttı ve grafik açıkça yükselişte. FOMO ve kısa bir sıkışma fiyatı yukarı çekerken boğaların durmayacağı gözüküyor.

MACD ayrıca haftalık grafikte bile aşırı yükseliş gösteriyor. Yukarıda belirtilen bir sonraki direnç seviyesi 12.300 dolara kadar çıkıyor. Bu direnç noktası Ağustos 2019’da oluştu ve 12 bin dolar ile 14 bin dolar arasındaki tek güçlü direnç.

Haftalık grafik şimdi onaylanmış ve güçlü bir yükseliş trendi için RSI henüz fazla genişletilmedi. Haftalık işlem hacmi her hafta düşüyor ancak mevcut haftanın sonunda önemli ölçüde artması bekleniyor.

Bitcoin İçin Bir Sonraki Adım Nedir?

Bitcoin sonunda DeFi çılgınlığına yakalanmış gibi görünüyor ve şu anda çoğu altcoin‘i yok ediyor. Hakimiyeti de sadece birkaç saat içinde %60’dan %63,2’ye yükseldi. Bitcoin, birkaç gün önce benzer bir sıçrama yaşayan küresel borsaları tekrar takip ediyor gibi görünüyor.

Dolar şimdi son derece zayıf, 2018’den beri Euro karşısında görülmeyen bir düşüşe geçiyor. Birçok yatırımcı, doların zayıflığını gördüğü için Bitcoin’e koşuyor. Uzun vadeli temeller, 2020 boyunca Bitcoin için sağlamdı ve Grayscale her gün çok miktarda Bitcoin satın aldı.

Borsalardaki kripto para sayısı da 12 Mart’taki tasfiyeden sonra düşüyor, bu da yatırımcıların Bitcoin’i uzun vadede tutmaya istekli olduklarını gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x