Yükleniyor...

BOND Coin Nedir? BarnBridge (BOND) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda BOND coin nedir, kripto para birimi BarnBridge nedir, BOND coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

BarnBridge 1

Bu yazımızda BOND coin nedir, kripto para birimi BarnBridge nedir, BOND coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. BOND coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

BarnBridge, risk esnekliği ile geleneksel finanstan DeFi’ye geçişi hızlandırıyor. BarnBridge, geleneksel finans (TradFi) endüstrisinden daha geniş bir katılımcı yelpazesini çekmek için merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasını daha risk-esnek hale getirmeye yardımcı olmak için var. Riski tokenleştirmeye yönelik bir platform olan BarnBridge, ister bireysel yatırımcılar ister kurumlar olsun, kullanıcılara DeFi ekosistemine katılırken risk toleranslarını ince ayar yapmaları için araçlar sağlar.

BarnBridge (BOND) Nedir?

Eylül 2020’de başlatılan BarnBridge, finansal araçlar aracılığıyla DeFi ekosistemindeki riskleri bir araya getirerek riski tokenleştirmeyi amaçlayan merkeziyetsiz bir finans (DeFi) platformudur. Proje, çeşitli DeFi ürünlerine yatırımı ve katılımı temsil eden tokenler satın alarak yatırım stratejileriniz için uygun miktarda riske maruz kalma seçebilmeniz için DeFi’de daha fazla esneklik ve risk kontrolü sağlamayı amaçlamaktadır.

BarnBridge, riske maruz kalmayı tokenize ederek ya spekülatif traderlar için oynaklığı artırabilir ya da daha muhafazakar yatırımcılar, uzun vadeli sahipleri ve riskten kaçınan kurumlar için bunu azaltabilir. BarnBridge, alana daha fazla riskten kaçınan yatırımcıları çekmek için DeFi dünyasında “risksiz” ürün teklifleri olarak adlandırdıkları bir fırsat sağlamayı amaçlamaktadır. BarnBridge henüz olgunlaşma aşamasında olsa da, projenin risk yönetimine esneklik ve verimlilik getirerek, risk ve oynaklık engellerini ortadan kaldırarak ve geleneksel finanstan (TradFi) daha geniş bir katılımcı kitlesini çekerek DeFi endüstrisini etkileme potansiyeli büyük. 

BarnBridge Yol Haritası

BarnBridge ilk olarak 2019’da tasarlandı, Ağustos 2020’de tohum finansmanı sağladı ve aynı yılın Eylül ayında piyasaya sürüldü. Platformun yerel hizmet tokeni BOND ve BOND tokeni stake edilmesini sağlayan stake akıllı sözleşmelerinin her biri, bir sonraki ay Ekim 2020’de eklendi. Ocak 2021, BarnBridge DAO’nun lansmanını ve BOND jetonunu kullanarak topluluk yönetişiminin uygulanmasını gördü.  

BarnBridge

BarnBridge Dalgalanma Türevleri Protokolü

BarnBridge, DeFi alanındaki dalgalanmalara karşı koruma görevi gören türev ürünler oluşturur. BarnBridge ürünleri başlangıçta DeFi protokollerinin getiri hassasiyetini ve DeFi varlıklarının piyasa fiyatını izleyen token tabanlı türevlere odaklanmıştır. BarnBridge, dijital varlıkların riskini ve getiri hassasiyetini azaltarak veya artırarak yönetmek için bir yöntem sağlar. Bu yöntem, dijital varlıkları alıp dilim adı verilen daha küçük parçalara ayırmaya dayanır, bunlar daha sonra diğer varlıkların formülasyonlarıyla birleştirilir ve türev ürünler olarak sunulur.

BarnBridge’de bunun nasıl göründüğüne bir örnek: Dijital varlıklar bir havuza verilir, çeşitli diğer varlıklarla değiştirilir ve daha sonra her bir kredinin kendi getirisine sahip olacak şekilde farklı borç verme protokolleri sağlamak için kullanılır. Daha sonra krediler, teminatlı kredi yükümlülüğüne (CLO) benzer bir teminatta bir araya getirilir. Bu menkul kıymet daha sonra dilimlere bölünür ve her dilimin kendi getirisi ve riski vardır. Dilimler tokenleştirilir ve tüm risk eğrisine maruz kalmak zorunda kalmadan risk iştahlarına göre daha riskli veya daha güvenli dilim tokenleri satın alma kabiliyetine sahip havuzun orijinal yatırımcılarına geri satılır.

Çeşitli DeFi platformları farklı piyasa odaklı getiriler sunarken, BarnBridge tüm bu DeFi protokollerinden gelen riski toplar ve risk azaltma için türevler sağlar. BarnBridge ayrıca, çeşitli DeFi protokollerine token katkılarından elde edilen verimi bir havuzda toplama ve bu havuzlanmış verimi, değişen kümülatif verim dereceleriyle dilimlere bölme yeteneği de sağlar. BarnBridge, birden fazla platformda risk farklılaştırması sağlayarak, stratejilerin DeFi platformlarına tekil bir şekilde katılmaktan daha karmaşık yapılandırılmasına olanak tanır.

Şu anda, DeFi ekosistemi öncelikle değişken oranlı yıllık yüzde verim (APY) sunmaktadır. Bununla birlikte, akıllı sözleşmelerde nihai olarak sabit getiri uygulamasının, riskten kaçınan yatırımcılar için daha az karmaşıklık ve daha basit finansal planlama sağlaması muhtemeldir. BarnBridge’in bu platformlar arası girişimleri kolaylaştırmak için platformdan ve varlıklardan bağımsız olarak kalacağını da belirtmekte fayda var. Kredi vermek için yerel bir platform oluşturmayacak, bunun yerine DeFi ekosisteminin her yerinden kredileri bir havuzda toplayacak.

BarnBridge SMART Yield 

Şubat 2021’de BarnBridge’in amiral gemisi ürünlerinden biri piyasaya sürüldü: SMART Yield bonoları. SMART, Yapılandırılmış Piyasa Ayarlı Risk Dilimleri anlamına gelir. Bir kullanıcı bir SMART Getiri tahvili satın aldığında, çeşitli DeFi kredi protokollerinde dağıtılan bir grup krediden seçilen bir risk ve getiri derecesini temsil eden tokenize bir dilim satın alıyor. SMART Getiri tahvilleri, borç bazlı türevler kullanarak faiz oranı oynaklığını azaltmak için tasarlanmıştır.

İşte bir SMART Getiri tahvilinin nasıl görünebileceğine dair bir örnek: Birkaç yatırımcı 1000 DAI ile bir borç verme havuzu sağlıyor. Seçtikleri havuzda ayar parametreleri var. DAI’yi Compound’a ödünç verir ve iki dilim sunar – sabit %5 faiz oranına sahip bir üst dilim ve değişken bir faiz oranına sahip küçük bir dilim. Havuz 70/30 risk bölüşümüne sahiptir ve %70 kıdemli dilim tahsisi ve %30 alt dilim tahsisi için dengelenmiştir. Yatırımcılar kredi havuzunu tedarik ederken, arzu ettikleri risk dilimini seçerler. Bir taraf aşırı teminatlandırılmışsa, diğer taraf için kazanma fırsatı daha fazladır.

Şimdi tüm kredinin %10 (veya 100 DAI) getiri oranına sahip olduğunu ve mükemmel bir şekilde dengelendiğini varsayalım. Kıdemli dilim sahiplerinin 700 DAI (veya 35 DAI) üzerinden %5’lik sabit faiz oranını geri ödedikten sonra, küçük dilim sahiplerine dağıtılacak 65 DAI kalıyor – bu örnekte yaklaşık %21’lik bir yıllık yüzde oranı (APR). Ancak, portföyün getiri oranı yalnızca %3 (veya 30 DAI) olsaydı, kıdemli dilim sahipleri 700 DAI (veya 35 DAI) üzerinden sabit %5 faiz oranlarını almaya devam ederken, küçük dilim sahipleri zarar görecekti ve yaklaşık -%1.6 APR ve 300 DAI’lik ilk yatırımlarından geriye sadece 295 DAI kaldı.

Bu SMART Getiri tahvilleri, yatırımcıların piyasa tarafından yönlendirilen riske göre ayarlanmış dilimlere tokenize maruz kalma satın almalarını sağlar. Bu örnekte yatırımcılar, satın aldıkları dilime bağlı olarak düşük potansiyel getiri ve düşük risk veya daha yüksek potansiyel getiri ve daha yüksek risk seçebilirler. Akıllı sözleşmelerin kullanılmasıyla, kesin kazançlar ve kayıplar – ne kadar karmaşık olursa olsun – algoritmik olarak hesaplanabilir ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilir. Böylece bir yatırımcı, tüm risk eğrisine maruz kalmadan risk seviyelerini seçebilir. Örneğin, ETH’ye maruz kalabilirler ve yüksek, orta veya düşük risk ve getiriye maruz kalmak isteyip istemediklerini seçebilirler.

Bu tür ince ayarlanmış risk esnekliği, DeFi’ye başlamak isteyen TradFi yatırımcıları için büyük olasılıkla çok çekici hale gelecektir; akıllı sözleşmeler, aracıların rolünü, güveni ve genel maliyetleri azaltırken daha yüksek derecede özelleştirme gerçekleştirmektedir.

BOND Tokenomik

BarnBridge’in yerel hizmet tokeni BOND, platformda stake etme ve yönetişim için kullanılan bir ERC-20 tokenidir. Bir yönetişim mekanizması olarak, BOND sahipleri BarnBridge platformundaki güncellemelere oy verebilirler.

Nisan 2021 itibariyle yaklaşık iki milyon BOND dolaşım arzı ve iki ila üç yıllık bir süre boyunca çeşitli ödül türleri olarak piyasaya sürülecek olan 10 milyon tokenlik katı bir sınır var. Toplam BOND tokenlerinin (veya 2,2 milyon token) %22’si kuruculara, tohum yatırımcılarına ve danışmanlara tahsis edilir ve her hafta 22.000 token serbest bırakılır. Bu hak kazanma programı aracılığıyla, başlangıçta tahsis edilen tokenlerin tamamen serbest bırakılması, platformun ilk verim çiftçiliği mekanizması olan SMART Yield tahvillerinin lansmanından başlayarak 100 hafta sürecektir .

BarnBridge (BOND) Coin Yorum ve Geleceği 2022

SMART Yield ve yakında çıkacak olan SMART Alpha ürünü, BarnBridge’in öncelik verdiği yalnızca ilk iki tokenleştirilmiş türevdir. Gelecekte, platform getiri oranları, piyasa tahmin oranları, ipoteklerdeki temerrüt oranları ve görünüşte sonsuz sayıda başka piyasa gücü ile ilgilenmeyi planlıyor.

BarnBridge, SMART Yield tahvilleri ve SMART Alpha tahvilleri gibi teknolojik yeniliklerle TradFi dünyasından yatırımcıları DeFi’nin geleceğine çekmeyi umuyor.

BarnBridge, daha öngörülebilir hale getirerek ve riski herhangi bir yatırım stratejisine uyacak şekilde ince ayar yapmak için araçlar sağlayarak DeFi endüstrisine katılmanın içerdiği riski azaltmaya yardımcı olabilirse, DeFi’nin benimsenmesi katlanarak hızlanabilir.

BOND 1Y graph coinmarketcap 1
BarnBridge (BOND) Grafiği

BOND Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 BOND Coin 101.84 TL TL’den işlem görüyor. BOND Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 5.49% değişim gösterdi. BOND Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 6,176,556 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 30,725,758 $ dolar seviyesinde.

BOND Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 BOND Coin 3.16 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Mart ayı itibariyle BOND Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 185.93 dolarla kaydetti. Bununla birlikte BOND yılın en düşük seviyesini ise 6.55 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner